Jubilejní rok založení Českých Budějovic připomenou další výstavy

Když století městem proletí III.

1.7.2015 - 7.9.2015


V pořadí třetí exteriérová výstava Milana Bindera s názvem "Když století městem proletí" bude k vidění po celé prázdniny na náměstí Přemysla Otakara II., tentokrát jako pocta 750. výročí založení Českých Budějovic. Kolemjdoucí už si zvykli, že v letních měsících jsou na panelech na náměstí k vidění velké srovnávací fotografie města. Tentokrát budou použity historické fotografie ze Státního okresního archivu a rozdíl mezi některými obrázky bude až 150 let. Samozřejmostí opět budou komentované prohlídky výstavy s Milanem Binderem, Janem Schinkem i Danielem Kovářem. Hranoly o rozměrech 2 x 2 x 5 metrů není možné přehlédnout. Zkuste jim věnovat pozornost a alespoň na chvíli se u nich zastavte, zaslouží si to!


České Budějovice - město v nejlepších letech

15.7.2015 - 31.8.2015

Výstava představí příběhy města, které obsáhnou významnou část jeho historie. Každý z pětadvaceti panelů se bude věnovat jednomu tématu a ve vitrínách budou umístěny trojrozměrné exponáty, na nichž se v minulosti objevily České Budějovice. K výstavě se také připravuje publikace, která bude obsahovat texty i obrázky. Textovou část připravuje Daniel Kovář. “Při vymýšlení názvu výstavy jsem netušil, jak se tento slogan ujme, a mám z toho samozřejmě velkou radost, protože se všichni mohou na různých místech dočíst, že naše město je skutečně v těch nejlepších letech,“ říká s úsměvem Milan Binder.


Na fotografiích je loňská výstava Když století městem proletí II. Letošní bude ve stejném rozsahu, ale s novými, netradičními porovnáními.