Juniorský maraton – Běžíme pro Evropu 2015

Juniorský maraton je 19. ročník neziskového běžeckého závodu desetičlenných družstev, složených ze studentů středních škol, kteří zdolávají celou trať klasického maratonu štafetovým způsobem. (Celý úsek 42,195 km je rozdělen na deset částí.) 

V roce 2014 se kvalifikačních a semifinálových kol Juniorského maratonu účastnilo celkem 13 600 studentů. Akci provází mediální kampaň, jejímž cílem je bojovat proti narůstající obezitě mládeže, podporovat kladný vztah mládeže ke sportu, zdravý životní styl, týmového ducha a prevenci užívání návykových látek. Vzhledem k tomu, že startovné je zdarma, mohou se ho účastnit všichni studenti středních škol, kteří dají dohromady desetičlenný tým a vyplní přihlášku.

Semifinálové závody odstartují 30. března 2015 a proběhnou ve třinácti krajích České Republiky. V roce 2014 se jich zúčastnilo 205 týmů (2 050 studentů). Nejlepší týmy postoupí do finále, které se běží v rámci prestižního Volkswagen Maratonu Praha 3. května 2015.

Semifinálové kolo pro Jihočeský kraj se bude konat 31. března 2015 v Českých Budějovicích. Start je ve 12:00 hodin.

Projekt  podporuje mladé lidi v pohybové aktivitě a napomáhá tím v boji proti problémům mladé generace, jako jsou alkohol, cigarety a drogy. Každoročně ho svou záštitou podporuje Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy, Ministerstvo zdravotnictví, Zastoupení Evropské komise v ČR, Český olympijský výbor, Český atletický svaz, hejtmané, starostové či primátoři dotčených měst.

Více informací na http://www.runczech.com/jmc

E-mail: jmc@pim.cz