Ke knihovně povede nový chodník

Českobudějovičtí radní schválili vypsání veřejné zakázky malého rozsahu na stavební práce, konkrétně na úpravu chodníku u vědecké knihovny.

„Předpokládaná hodnota veřejné zakázky je 1 985 000 korun bez DPH a zahrnuje úpravu chodníků mezi přechodem pro chodce přes Lidickou třídu a křižovatkou Lidická – Mánesova, obnovu asfaltu v místě původního autobusového zálivu a veřejného osvětlení,“ uvedl náměstek primátora Petr Holický.

Jihočeská vědecká knihovna v Lidické ulici získala v roce 2018 z dotačního programu IROP finanční prostředky na přístavbu. „Staví se podle vítězného návrhu ateliéru Kuba & Pilař architekti s.r.o., který vzešel z architektonické soutěže. Čtenáři se tak mohou těšit na "levitující" jednopodlažní dostavbu, která je s původním objektem spojena pouze v místě současného vstupu. Realizace přístavby a rekonstrukce prvního nadzemního podlaží stávající budovy umožní vytvoření prostoru pro volný výběr více než 100 tisíc svazků knih,“ doplňuje náměstek primátora a současně krajský radní Ivo Moravec.

Ilustrační foto

Stránka byla upravena uživatelem Renáta Kollarczyková, 14. 9. 2020.