Koupací mola se uloží k zimnímu spánku

Koupací mola oživila v létě českobudějovické řeky a stala se tak velmi vyhledávanými místy. Na Vltavě byla u Meteoru, Lučního jezu, tenisových kurtů LTC České Budějovice a v sousedství písečných pláží u Voříškova dvora. Dvě mola na Malši sloužila plavcům nad Malým jezem. „Chtěli jsme více využít potenciál řek, který nabízí atraktivní poloha našeho města na jejich soutoku a vrátit se k tradici. Ostatně důraz na oživení nábřeží je jedním z opatření Strategického plánu města České Budějovice, které už rozpracovala strategická studie Město a voda,“ říká první náměstek primátora Juraj Thoma s tím, že letní nápad lidé kvitovali. Mola umístila na vodní hladinu společnost PROZAC.

„Technologie je původně ze Švédska a je touto severskou přímořskou zemí ověřená. Naše pontony jsou těžší konstrukce, tedy jsou odolné jednoduchému odcizení. S městem bychom rádi spolupracovali také na projektu Město a voda, který se pomalu začíná realizovat. S naší technologií dokážeme na vodě postavit v podstatě všechno,“ uvedl jednatel společnosti Roman Nedvěd.

„Ve středu 7. října 2020 dopoledne se začalo s demontáží prvních koupacích mol, zítra se v ní bude pokračovat, protože mimo sezónu budou uložena ve skladovacích prostorách firmy PROZAC s.r.o. v Rudolfovské ulici,“ dodává náměstek primátora Ivo Moravec.

Stránka byla upravena uživatelem Petr Ferebauer, 22. 10. 2021.