Kraj oslaví deset let fungování dnem otevřených dveří

V letošním roce uplynulo deset let od založení Krajských úřadů. Ten jihočeský si své založení připomene dnem otevřených dveří. Ve středu 7. září se návštěvníci mohou těšit na prohlídku budovy, ale také na ukázky práce Integrovaného záchranného systému Jihočeského kraje a v neposlední řadě na rožmberskou výstavu Rok růže, která se u této příležitosti přestěhuje z Rožmberského paláce Pražského hradu do hlavní budovy krajského úřadu v ulici U Zimního stadionu.

Komentované prohlídky budovy úřadu v ulici U Zimního stadionu budou vycházet od 10,00 do 14,00 hodin každou celou hodinu od recepce. V 15,00 a 16,00 hodin výstavou Rok růže zájemce provede sám Petr Vok z Rožmberka.

Pozorný návštěvník neodejde s prázdnou. Jsou připraveny vědomostní soutěže o ceny. Svou činnost bude prezentovat také Europe Direct centrum.

Plakát DOD


Na nádvoří hlavní budovy Krajského úřadu Jihočeského kraje budou mít prezentaci složky Integrovaného záchranného systému Jihočeského kraje, které zájemcům předvedou zásahové vozidlo, policejní motorku s výbavou, vozidla a přenosné zařízení hasičského záchranného sboru. Zásahový člun a práci potápěče představí také vodní záchranná služba. K vidění bude kynologická brigáda se psy, ukázky obvazové a oživovací techniky na figuríně.

V budově Krajského úřadu Jihočeského kraje v ulici Boženy Němcové bude připravena prezentace krajem zřizovaných škol. Svou činnost představí střední školy a učiliště. Především žáci 9. ročníků, kterým právě začal školní rok, mohou načerpat inspiraci pro své další vzdělávání.