Křivonoska 2013

Jako každý rok, tak i letos na začátku května, se koná Křivonoska - největší mezinárodní závod historických vozidel ve střední Evropě. Letošní již 43. ročník je spolupořádán statutárním městem České Budějovice a hlavním partnerem Robert Bosch, s.r.o.

Závod začíná v sobotu 4. května v 11:00 tradičně v autokempu Křivonoska u Hluboké nad Vltavou. Diváci budou mít po mnoha letech možnost spatřit téměř 300 veteránů přímo na českobudějovickém náměstí. První vozidla se zde objeví kolem poledne. Celou atmosféru bude dokreslovat živá hudba v podání Old Steamboat jazz band.

Ve 14:00 začne start do druhé etapy závodu a poslední vozidla budou odjíždět kolem 16. hodiny. Diváci se budou moci zapojit se svými dětmi do soutěže o ceny a hlavně se budou moct podívat na mnoho vozidel i z počátku minulého století, a to ne jako v muzeu, ale v provozu a svěží kondici, ovládané báječnými muži a dámami často v krásných dobových oblecích.

4. května  bude pro návštěvníky historické motocyklové expozice v Malé solnici na Piaristickém náměstí zvýhodněn vstup. 
 
 

Zajímavosti

Do závodu je přihlášeno 151 motocyklů a 134 automobilů, které přivezou účastníci z 5 států. Z toho je 12 motocyklů poháněno řemenem a 15 automobilů bylo vyrobeno před rokem 1920. Objeví se 3 automobily Rolls-Royce, 4 hasičské posádky, 3 automobily Ford T, 2 automobily Lagonda. Pro motocykly je vypsána samostatná kategorie B.S.A., což byl největší světový výrobce motocyklů před nástupem japonských značek. Každý rok, tak i letos je vypsána soutěž tříčlenných týmů a dále je vyhlašován dámský pohár, jelikož se závodu účastní 26 žen.
 
 

Trasa závodu

Start 11:01 – Autokemp Křivonoska

I. etapa – Hluboká nad Vltavou, Lhotice, Kolný, Velechvín, Lišov, Hvozdec, Zvíkov, Hlincová Hora, České Budějovice

Výstava vozidel od 12:00 na náměstí Přemysla Otakara II. za doprovodu dobové hudby

Start 14:01 - Náměstí Přemysla Otakara II. v Českých Budějovicích

II. etapa – Litvínovice, Lipí, Habří, Kvítkovice, Čakovec, Jankov, Holašovice, Záboří, Čakov, Dubné, Křenovice, Čejkovice

Cíl od 15:00 – náměstí Hluboká nad Vltavou