Krizový štáb města znovu zasedal

Jednání krizového štábu obce s rozšířenou působností (ORP) mělo dnes pokračování. V návaznosti na nová vládní nařízení jej svolal českobudějovický primátor a předseda krizového štábu Ing. Jiří Svoboda, aby projednal aktuální situaci a nutnosti realizace nezbytných opatření. Ta se dotkla mimo jiné i městem zřizovaných základních škol, které budou od 14. října přecházet na distanční výuku.

„Všechny mateřské školy jsou nadále v plném provozu. Krizový štáb připravuje provoz mateřských škol Sedmikráska a Karla Štěcha a základních škol Máj I. a Pohůrecká pro děti, jejichž rodiče jsou nezbytní pro zabezpečení činností plynoucí ze současného stavu. Školy budou k dispozici podle aktuálního zájmu a potřeb. Městská police bude vedle své běžné činnosti kontrolovat i důsledné dodržování všech nařízení, jako například překročení limitního počtu shromážděných osob v obchodních centrech, nošení roušek v prostorách zastávek MHD nebo zákaz pití alkoholu na veřejnosti,“ přiblížil řešená témata primátor Jiří Svoboda. Ta se dotýkají i městské hromadné dopravy.

„S ohledem na uzavření školských zařízení přejde od čtvrtka 15. října 2020 provoz MHD do prázdninového režimu. Současně s tímto opatřením budou dočasně zrušeny i noční linky č. 53 a 59. Dále připravujeme obnovení telefonní linky pro seniory, která by jim měla zprostředkovávat informace a pomoc při zvládání jejich situace,“ doplnil další projednávané otázky primátor Svoboda. Linka sociální pomoci bude k dispozici v pracovní dny pondělí až pátek v době od 8:00 do 16:00 hodin na čísle 702 168 593.

V pondělí 12. října došlo ke změně úředních hodin Magistrátu města České Budějovice. Ty nově připadají na pondělí od 8:00 do 13:00 hodin a středu od 12:00 do 17:00 hodin. Mimo uvedené hodiny je úřad pro veřejnost uzavřen. 

Stránka byla upravena uživatelem Petr Ferebauer, 14. 10. 2020.