Krizový štáb ORP České Budějovice shrnul činnost v době nouzového stavu

V souvislosti s ukončením nouzového stavu a postupným uvolňováním veškerých bezpečnostních opatření pokračovalo v pátek 22. května 2020 zasedání krizového štábu ORP České Budějovice. V průběhu jednání byla diskutována zlepšující se celková situace, byly vyhodnoceny kroky předcházející závěru nouzového stavu a konstatovány nové poznatky související s organizačním a provozním řešením podobných situací. Dále byly uloženy úkoly k přechodu zaměstnanců krizového štábu do standardního režimu a k dokončení aktivit spojených s činností štábu v době pandemie.

„Celkový stav se zlepšuje, náš kraj je na tom v rámci republiky velmi dobře. Pro případnou podzimní vlnu šíření koronaviru jsme v množství ochranných pomůcek a prostředků dostatečně zabezpečeni a lépe připraveni než v začátcích pandemie. Chtěl bych poděkovat členům Bezpečnostní rady ORP a krizového štábu, složkám IZS, zejména Hasičskému záchrannému sboru Jihočeského kraje, za jejich obětavou a pečlivou práci, kterou odváděli v tomto složitém období. S vědomím aktuálního vývoje a pozitivní situace bude dále krizový štáb a jeho stálá pracovní skupina monitorovat situaci a v případě potřeby operativně jednat,“ uzavřel jednání štábu primátor Jiří Svoboda.   

Od pondělí 1. června 2020 bude plně obnoven provoz všech odborů Magistrátu města České Budějovice s úředními dny pondělí, středa a pátek.

 

Stránka byla upravena uživatelem Petr Ferebauer, 22. 5. 2020.