Kyvadlová doprava ve Vrbenské

Z důvodu úplné uzavírky Hlinecké ulice vynucené její rekonstrukcí dojde od soboty 17.  října od 4:00 hodin do neděle 18. října 2020 do 23:50 hodin k odklonu linky č. 6 a zavedení náhradní kyvadlové dopravy. Po dobu trvání tohoto opatření budou bez náhrady zrušeny zastávky Hraniční (obousměrně) a Kovárna (směr Dobrá Voda).

„Abychom zajistili i nadále obsluhu ulice Vrbenské v celé její délce, domluvili jsme se s dopravním podnikem na kyvadlové dopravě alespoň k Nádraží. Tím zajistíme návaznost na další spoje a plnění veřejné služby jak pro občany dotčené lokality, tak pro zaměstnance místních firem,“ přiblížil řešení náměstek primátora Viktor Lavička.

Linka č. 6 bude obousměrně vedena odklonem Dobrovodskou ulicí, na objízdné trase bude v obou směrech obsluhovat náhradní zastávky Pod Lékárnou a Pětidomí. Obslužnost Vrbenské ulice bude zajištěna obousměrnou náhradní kyvadlovou dopravou v trase Nádraží – Pekárny. V zastávce Nádraží bude v odjezdových časech linky č. 6 zajištěn přestup mezi touto kyvadlovou dopravou a standardní linkou č. 6.

Odkaz na schéma odklonu linky č. 6 a vedení náhradní autobusové kyvadlové dopravy.

Stránka byla upravena uživatelem Petr Ferebauer, 15. 10. 2020.