Letní kino v novém režimu a zdarma

Zatímco dlouhodobou budoucností Háječku se zabývala architektonická soutěž, vedení města řešilo, jak aktuálně zachovat současný provoz letního kina.
 
„Chceme jeho provoz rozhodně zachovat jako součást letní kulturní nabídky. Technologie letního kina umožňuje pouze promítání starých 35 milimetrových filmů, kterých je ale zase na druhou stranu v archivech široká nabídka, takže je možné sestavit zajímavý program. Proto jsme se rozhodli zpřístupnit ho zdarma, jako protiváhu toho, že nebude nabízet horké novinky. Lidé mohou do kina bez starostí přijít, posedět, pobavit se a zase klidně odejít,“ poznamenal primátor Juraj Thoma.
 
Rada města dnes rozhodla, že kino bude otevřené a volně přístupné dvakrát do týdne. Náklady na dvě představení týdně budou za celé léto činit 204 tisíce korun.
 
Ve stejném režimu bude letní kino fungovat pravděpodobně do doby, než bude celý Háječek kompletně zrekonstruován. Jednou z podmínek architektonické soutěže na budoucí podobu Háječku bylo právě zachování funkce letního amfiteátru v parku, který však bude subtilnější a také víceúčelovější než stávající.
 
„Rád bych také pozval k návštěvě parku Háječek, jež díky rekonstrukci mobiliáře, kašny a  sadovým úpravám přežil tak řečeno svojí klinickou smrt. Z někdejšího temného a nevlídného místa je nyní atraktivní a příjemné místo pro vycházku nebo piknik. Mám z toho velkou radost,“ dodává primátor Thoma. Promítat se bude dvakrát týdně od července do září.