Léto ve městě 2019

Město nabízí v letních měsících místním i všem ostatním občanům a turistům, pestrý kulturní program. „Bude tady asi 260 akcí různých žánrů, na jejichž pořádání bylo z rozpočtu města vyčleněno skoro 3,5 milionu korun. Některé akce jsou zajišťované přímo městem a na další přispělo rozdělením finančních prostředků v grantových výzvách na podporu kultury,“ říká náměstek primátora Juraj Thoma.

Mezi nejočekávanější události patří 15. ročník festivalu Múzy na vodě, který odstartuje Tomáš Klus se svou Cílovou skupinou. Festival na vodě zakončí Monika Absolonová a Boom!band Jiřího Dvořáka.

Novinkou letošního roku v rámci Radničního léta bude charitativní koncert detroitského souboru Cantata Academy Chorale.

Program:

Buskers fest

Jedinečný festival pouličního umění v centru jihočeské metropole ve dnech 17. 6. až 21. 6. 2019.

Plachanda open

Sousedská slavnost v samém srdci Budějovic plná kultury a zábavy bude 20. 6. 2019 v Plachého ulici.

Radniční léto

Letos se na radničním nádvoří odehraje třicet pohádek pro děti, ale i jejich rodiče. Pro fanoušky folku uspořádá Agentura K. A. P. čtyři celovečerní koncerty, na kterých se představí Josef Fousek, Jaroslav Samson Lenk, Nezmaři a Žalman & spol. Novinkou letošního roku je charitativní koncert Cantata Academy Chorale, v rámci kterého vystoupí 30 členný pěvecký sbor z Detroitu, který povede sbormistryně Susan Catanese. Na programu zazní průřez světovou sborovou tvorbou zejména oblíbená americká sborová hudba a spirituály. Program bude od 1. 7. do 29. 8. 2019.

Múzy na vodě

Tomáš Klus a Cílová skupina

Zpěvák a herec, písničkář. Držitel cen Zpěvák roku na hudebních cenách Óčka za rok 2009 a držitel Anděla v kategorii Zpěvák roku 2009. V rámci svého turné s názvem SPOLU TOUR 2019 zavítá také do Českých Budějovic, kde 1. 7. 2019 od 21.30 hodin zahájí festival Múzy na vodě.

Trio Balkan Strings

Ohnivá balkánská tradiční hudba, kytarového tria otce a dvou synů plná energie s přidanými prvky jazzu i klasické hudby. Jejich skladby jsou založeny na motivech různých balkánských tradic nejen z domácího Srbska, ale i z Rumunska, Bulharska, Moldávie nebo Makedonie. Trio vystoupí 2. 7. 2019 od 21.30 hodin.

St. Johnny & dechová sekce SKP

St. JOHNNY je kapela hrající blues, R’n’R a boogie a vystoupila jako předskokan bluesových legend Charlieho Mussellwhitea, Lurrieho Bella, Paula Lamba, Any Popovic a dalších. V repertoáru převažuje vlastní tvorba. Kapela vystupuje doma i v zahraničí. V rytmu blues se ponese 3. večer festivalu od 21.30 hodin.

Original Vintage Orchestra

Original Vintage Orchestra je profesionální hudební big band založený Petrem Kroutilem, který patří mezi swingovou špičku v České republice. Hraje swing 20. a 30. let a zároveň přináší originální a energické úpravy slavných moderních písní v dobovém stylu. Show v podání tohoto big bandu zažijete 4. 7. 2019. 

Slixs

Unikátní vokální uskupení SLIXS ze sousedního Německa vystoupí poprvé vČeskrepubliceV pátek 5. 7. představí část svého repertoáru, který se prolíntéměř všemi hudebními žánry – od jazzu přes funk a pop až po klasickou hudbu.

Monika Absolonová a Boom!Band Jiřího Dvořáka

Na závěr festivalu 6. 7. 2019 vystoupí Monika Absolonová za doprovodu Boom!Bandu Jiřího Dvořáka. Na jedinečném koncertě zazní skladby z muzikálových představení.

Kinematograf bratří Čadíků

Tradiční promítání českých filmů na náměstí Přemysla Otakara II. odstartuje v neděli 7. července. Těšit se můžeme na filmy:

Hastrman

Chata na prodej

Po čem muži touží

Trabantem tam a zase zpátky

Létofest

Dvoudenní festival, který nabízí spoustu hudby a bohatého doprovodného programu pro dospělé i děti se uskuteční od 19. do 20. 07. 2019 na českobudějovickém Výstavišti.

Hudební večery na náměstí

Během července a srpna vystoupí 12 kapel na náměstí Přemysla Otakara II. Postupně se představí kapely:

BezNOT

Bonsai č. 3

Výborný trio

Kaplan´s Friends Blues Band.

Pampalini Funky Jam

Old Steamboat Jazz Band

Kájova banda

Weekend

ONI

Jazzika

The Fellows in Deep Purple Time

Two Tower Hulu Jazz

Jihočeský jazzový festival

Festival představí na náměstí Přemysla Otakara II. různé tváře současné jazzové hudby v podání špičkových interpretů od 9. 8. do 10. 8. 2019.

Hudební slavnosti Emy Destinnové

Jubilejní 30. ročník úspěšného hudebního festivalu na počest světoznámé operní pěvkyně, která si podmanila celý kulturní svět. Festival bude zahájen 10. 9. 2019 klavírním recitálem v koncertní síni Otakara Jeremiáše.

Město lidem/lidé městu

Historické centrum města bude v termínu od 30. 8. do 31. 8. 2019 patřit oblíbenému multižánrovému festivalu v českobudějovických ulicích, který opět pokryje komunikace živou trávou, pověsí barevné deštníky i lampiony a vše zaplní vůní vybraných gastronomických dobrot, pražené kávy a čerstvých květin.

České Budějovice železné a zlaté

Slavnosti města pozvou návštěvníky na rytířské turnaje, soutěžní klání, středověký řemeslný trh a další atrakce, a to od 6. 9. 2019 do 7. 9. 2019 na náměstí Přemysla Otakara II. a na Sokolském ostrově.

Brožura - Léto ve městě 2019(.pdf)

PŘIJĎTE, TĚŠÍME SE NA VÁS!