Léto ve městě

Téměř dvě stovky různých akcí mohou vidět lidé v Českých Budějovicích během festivalu Léto ve městě. Představení divadel, koncerty, výstavy, filmové projekce se uskuteční na různých místech od června do září. Jedním z vrcholů letního programu budou tradiční Múzy na vodě, při nich vystoupí například Michal Horáček nebo Leona Machálková.

"Počet akcí je v porovnání s loňským rokem o 11 vyšší," řekla vedoucí odboru kultury a cestovního ruchu Iva Sedláková. Podle ní bývá tradičně největší zájem veřejnosti o Múzy na vodě. "V případě nepříznivého počasí jsme připraveni program múz přesunout do vnitřních prostorů. Lidé tak vědí, že se pro ně skoro nic nezmění, i když bude pršet," uvedla Sedláková.

Součástí Léta ve městě bude například i promítání filmů v letním kině Háječek, kde se neplatí vstupné. Lidé tak mohou vidět klasické české filmy jako například Ecce Homo Homolka nebo Marečku, podejte mi pero.

Letos podruhé se na konci srpna uskuteční korzo Krajinskou ulicí. Během posledních dvou srpnových dnů tady bude opět položena tráva, po níž se budou moci lidé procházet, nebo se zde posadit, občerstvit i odpočinout.

Město přispívá na Léto ve městě částku 1,6 milionu korun.

Kompletní program ke stažení(pdf)