Máj pohlídá více policistů, slíbil ministr

České Budějovice dnes navštívil nový ministr vnitra Martin Pecina spolu s policejním prezidentem Martinem Červíčkem. S jihočeským krajským ředitelem Policie ČR Radomírem Heřmanem a primátorem Jurajem Thomou a náměstkem Petrem Podholou jednal i o situaci na Máji.

Ministr i zástupci Policie ČR přislíbili, že bezpečnost v problémových lokalitách posílí kromě strážníků městské policie i více hlídek Policie ČR. Dále budou na Máji pomáhat tzv. asistenti prevence kriminality, kteří se osvědčili v jiných regionech, ale v Českých Budějovicích dosud nepůsobili. Mělo by se jednat o čtyři lidi přímo z Máje, kteří budou schopni být pro ostatní autoritou.

Ke zlepšení situace na Máji přispějí i opatření, jež chystá město. "Budeme jednat o doprovodných sociálních programech – opatřeních, která by měla na sídliště přivést lidi z administrativy, kteří budou schopni a ochotni lidem, kteří mají problém či handicap, radit. Bude tam detašované pracoviště radnice, bude tam mobilní služebna městské policie," uvedl primátor Juraj Thoma na tiskové konferenci po jednání s ministrem.