Mattoni 1/2Maraton České Budějovice se blíží

 

Na začátku června vyběhnou do českobudějovických ulic tisícovky půlmaratonců. Startovní pole se i letos rozroste a běžci si budou moci vychutnat krásu jihočeské metropole na trase, která oproti loňskému roku doznala několika změn. „Jednali jsme s organizátory o možnostech změny trasy tak, aby se snížily dopady z hlediska dopravy a dostupnosti objektů ve městě, což se podařilo,“ říká primátor Jiří Svoboda.

Pro toho, kdo se závodu zúčastnil loni, trasa neskrývá žádná veliká překvapení. Opět se poběží kolem nejkrásnějších míst ve městě v podobném rozsahu. Konkrétní změny potěší především obyvatele žijící v oblasti mezi Nádražní a Pražskou třídou. Na rozdíl od loňského roku bude rozsáhlá čtvrť přístupná během celého závodu. „Půjde do ní vjet a vyjet kdykoliv během závodu Jírovcovou ulicí. To je myslím skvělá informace pro tisíce tamních občanů,“ říká Tomáš Coufal, technický manažer závodu.

Ke změně dojde i na severní části trasy. Nepoběží se po Pekárenské a firmy, které zde sídlí, budou mít neomezený přístup ke svým skladům. V provozu bude kruhový objezd u ulice Generála Píky a v průběhu celého závodu se tak mohou řidiči dostat na směr Jindřichův Hradec. Lépe dostupné bude i Pražské sídliště, kudy se poběží hned na začátku závodu a oblast se tak otevře dříve. „Trasu jsme letos vyladili a upravili tak, aby veškeré lokality, kde bydlí velké množství lidí, byly po celou dobu závodu přístupné. A pokud je nějaká oblast uzavřena, jako u nábřeží, bude to pouze na nezbytně nutnou dobu několika desítek minut,“ dodává Zoran Bartek z pořadatelského týmu RunCzech.

Pokořit Mattoni 1/2Maraton České Budějovice se 4. června vydá o 400 běžců více než loni, celkem jich bude 3 400. Pokud chcete být jedním z nich, ale na celou trať si ještě netroufnete, můžete zvolit některou z kratších variant. Kromě závodu pro jednotlivce máte na výběr ještě čtyřčlennou nebo dvoučlennou štafetu 2Run. Samozřejmostí je také tříkilometrový dm rodinný běh. 

Registrace jsou otevřené a kapacita se plní rychle. Více informací na www.runczech.com.

Mapa závodu ke stažení: http://www.runczech.com/en/events/mattoni-ceske-budejovice-half-marathon-2016/races/mattoni-ceske-budejovice-half-marathon/index.shtml.

Foto zdroj: RunCzech