Město má nové digitální povodňové plány

Dva nové digitální povodňové plány, města České Budějovice a správního obvodu obce s rozšířenou působností, si lidé mohou prohlédnout na webových stránkách města www.c-budejovice.cz. Rychlý odkaz najdou na úvodní stránce webu ve sloupci vpravo.

„Lidé tak mají možnost podívat se třeba na to, jestli je jejich nemovitost ohrožena povodní. Neveřejná část plánu je ale oddělena heslem a slouží především pro členy povodňové komise,“ přibližuje primátor Juraj Thoma s tím, že oba plány jsou základním dokumentem při řízení ochrany před povodněmi, takže obsahují popisy činností, kontakty, hodnoty stupňů povodňové aktivity a velmi důležitou a potřebnou mapovou část.

„Před nedávnem byli uživatelé proškoleni, až do konce března bude dokument připomínkován. S celkovou revizí plánu, kde budou zohledněny další již dokončené akce, počítáme koncem dubna,“ doplňuje Petra Kamišová z oddělení krizového řízení.

Projekt, který byl spolufinancován z Operačního programu životního prostředí stál celkem 715 200 korun, z toho město zaplatilo 265 200 korun, částka 450 000 korun je z grantu. Digitalizace byla ukončena v prosinci 2011.