Město opět jednalo o podpoře sportovcům

Na dalším jednání se ve středu 11. dubna 2018 sešli zástupci sportovních klubů, kteří mají své zázemí ve Sportovní hale s vedením města.

„Zrekapitulovali jsme současný stav včetně obsazenosti Sportovní haly a dále jsme mluvili o dislokaci klubů. Intenzivně se snažíme najít provizorní řešení, aby bylo pro sportovce přijatelné. Jedná se o období na jednu sezonu, kdy se bude stavět nová dvojhala na Dlouhé louce. Konkrétní kroky jsou takové, že moderní gymnastky budou, po dohodě s volejbalisty, využívat novou tělocvičnu při Základní škole Oskara Nedbala a atleti najdou zázemí v hale SK Mladé,“ uvedl primátor Jiří Svoboda s tím, že se město bude podílet na finančních nákladech s tím spojených.

„Půjde o peníze nejen na investice, ale také na provozní náklady. Musíme se vypořádat s požadavky klubů a věcně jednat s majiteli a provozovateli dalších zařízení o možnostech využití jejich prostor,“ říká náměstek primátora Petr Podhola. Město stále jedná také s Českým atletickým svazem ČR o možnosti výstavby atletické haly. Zcela nový atletický koridor bude vybudován u tělocvičny ZŠ O. Nedbala. „Hledáme náhradní sportoviště s cílem minimalizovat dopad nové stavby na sportovce, zejména mládež. Není ale reálné zajistit 100% požadavků od sportovců. Dvojhala na Dlouhé louce, jejíž výstavba bude trvat 13 měsíců, si zcela logicky vyžádá nějaká omezení. Znovu opakuji, že město počítá s finančními výdaji na únosné provizorní řešení po dobu jedné sezony. I nadále budeme shromažďovat oprávněné požadavky sportovců, kteří se budou obracet buď na vedení města, nebo na ředitele Sportovních zařízení, “ dodal primátor.

Stránka byla upravena uživatelem Bc. Lucie Vargová, 12. 4. 2018.