Město se omlouvá za distribuční firmu

Zasílanými složenkami město pravidelně upozorňuje občany na splatnost místních poplatků. V březnu jim připomíná blížící se splatnost poplatku ze psů, v květnu a v listopadu pak splatnost poplatku za komunální odpad. Kromě toho jsou lidé složenkou upozorňováni i na vzniklý nedoplatek.

„V souladu se zákonem o veřejných zakázkách je město povinno vždy před uzavřením smlouvy o distribuci adresných listovních zásilek vypsat veřejnou zakázku, do níž se může přihlásit jakákoliv společnost, splňující zákonem stanovené kvalifikační předpoklady. Letošní praxe ale ukázala, že vysoutěžená firma přecenila své možnosti a není v praxi schopna zajistit distribuci složenek v plném rozsahu. Množí se tak oprávněné stížnosti občanů na nedoručené složenky, či doručené až po splatnosti, na nedbalost, kdy jsou složenky určené pro obyvatele bytového domu vkládány pouze do jedné ze schránek,“ popisuje neradostnou realitu s roznáškou tajemník magistrátu Zdeněk Řeřábek.

Město se za vzniklou situaci, kterou nezapříčinilo, přesto všem občanům omlouvá. Veškeré stížnosti řeší s distribuční společností, kterou už také penalizovalo.