Město se připravuje na volby

Osm stovek českobudějovických občanů dostane v tomto týdnu pozvánku na první zasedání okrskových volebních komisí, které se uskuteční 6. května 2010 ve Sportovní hale v čase od 8.00 a od 10.00 hodin. Kromě složení slibu je čeká losování předsedy a místopředsedy. Jejich hlavní práce se samozřejmě soustředí na dny voleb, tj. 28. a 29. května.

V Českých Budějovicích se bude volit celkem v devadesáti okrscích. „Patří k nim také ještě dva 'speciální'. Jeden bude sídlit v ZŠ Grünwaldova a bude mít, kromě běžných voličů, na starosti ještě celou krajskou nemocnici, kde budou volit pacienti zapsaní do zvláštního seznamu. Ty navštíví s přenosnou urnou členové komise. Druhý okrsek v ulici Matice školské zahrnuje i vazební věznici, kam se též vypraví členové komise,“ říká vedoucí správního odboru Václav Suchopár.

Podrobnosti o nadcházejících volbách a další související informace občané získají na telefonních číslech 386 805 020 a 386 805 024. Na těchto číslech je možné nahlásit například i požadavek na přenosnou urnu přímo v době konání voleb.

V pátek a v sobotu 28. a 29. května 2010 bude fungovat matriční úřad v Jeronýmově ulici č.1. „V pátek budeme úřadovat do 22.00 hodin a v sobotu od 8.00 do 14.00 hodin. Nejčastěji lidé chtějí při této příležitosti vyřídit záležitosti ohledně svých občanských průkazů, které buď vůbec nemají, nebo jsou propadlé. Podle zákona vydáváme průkaz bez ochranných prvků bezplatně přímo na místě,“ doplňuje vedoucí matričního úřadu Eva Čečáková. Podrobnější informace zájemci získají už nyní na telefonu 386 805 137. 

Veškeré informace o volbách do poslanecké sněmovny naleznete zde.