Mladí hasiči bojovali o mistrovské tituly

Ve dnech 1. až 5. července 2016 se na stadionu TJ Sokol v Českých Budějovicích uskutečnilo vrcholné sportovní setkání mladých hasičů – Mistrovství České republiky hry Plamen a dorostu v požárním sportu. Účastnil se ho také náměstek primátora Petr Podhola, který byl přítomen slavnostnímu zahájení i vyhlašování výsledků.

Ve hře Plamen zvítězilo družstvo Sboru dobrovolných hasičů Poniklá (Liberecký kraj), mezi dorostenci byli nejlepší chlapci z SDH Oznice (Zlínský kraj) a kategorii dorostenek vyhrála děvčata z Pískové Lhoty (Středočeský kraj).

První tři dny mistrovství patřily soutěžícím do 15 let, pro které mistrovství začalo v Trocnově Závodem požárnické všestrannosti. Další dva dny vyplnily disciplíny štafeta CTIF, štafeta 4 x 60 metrů, štafeta dvojic, požární útok CTIF a požární útok.

Další dva dny závodili dorostenci, dorostenky ve družstvech a dorostenci a dorostenky jednotlivci ve třech věkových kategoriích (13-14, 15 – 16, 17 -18 let). Jednotlivci závodili v běhu na 100 metrů s překážkami a dvojboji. Družstva pak ve štafetě 4 x 100 metrů, běhu na 100 metrů s překážkami a v požárním útoku.

Celkové výsledky na www.dh.cz – MČR Plamen 2016.

Foto zdroj: www.dh.cz