Modernizace plaveckého bazénu a sauny je dokončena

Provoz v kryté části plaveckého bazénu byl po letní odstávce zahájen. “První a zásadní změnu zjistí návštěvníci hned po příchodu. Došlo tady, kromě jiného, k výměně odbavovacího systému a turnikety jsou přesuny k pokladně. Přechod na tento komfortnější systém znamená, že si všichni zákazníci musejí vyměnit stávající čipy za nové a jejich kredit bude převeden s neomezenou platností. Nový čip platí až v okamžiku průchodu turniketem,“ upozorňuje náměstek primátora Kamil Calta (TOP 09).

Součástí moderního odbavovacího sytému jsou i nové skříňky obsluhované pomocí elektronického čipu. „V areálu bazénu přibyly infopanely, na nichž je možné zjistit dobu platnosti čipu i číslo skříňky. V prostoru před pokladnou jsou pro příchozí k dispozici i dvě informativní obrazovky, které ukazují aktuální počet návštěvníků v bazénu a sauně,“ doplnila novinky předsedkyně finančního výboru Petra Šebestíková (TOP 09).

Běžní návštěvníci obdrží místo vstupenky elektronický čip. Ten jim po přiložení otevře průchod turniketem a ovládne i zamykání a otevírání skříněk na odložené věci. „Předplatitelé se nemusejí obávat, že jim kredit na původních čipech propadne. Při návštěvě bazénu jim bude vrácena záloha, koupí si čip a na něj bude zbývající kredit přehrán. Změna odbavovacího systému obnáší výměnu přibližně pěti tisíc čipů, proto bude prioritně odbavována veřejnost a až následně budou čipy vydány dlouhodobým nájemcům, tzn. plaveckým oddílům a školám,“ upřesňuje ředitel Sportovních zařízení města Tomáš Novák. Kvůli tomu posíleno personální obsazení pokladny, což ale úplně nevylučuje možnou prodlevou při odbavení.

V provozu je už i sauna, kde byly provedeny menší stavební úpravy, došlo k částečné výměně elektroinstalace a změny se dočkal také interiér. „Kromě uvedených novinek byla ještě vyměněna nevyhovující dlažba v dětském bazénu, osvětlení v šatnách a v prostoru velkého bazénu byly osazeny nové zásobníky teplé vody pro sprchy,“ dodává náměstek Calta.

Přehled provedených úprav:

  • Výměna odbavovacího systému včetně dodávky šatních skříněk 4,5 milionů korun bez DPH.
  • Výměna zásobníků teplé vody, 250 tisíc korun bez DPH.
  • Výměna osvětlení v prostoru bazénu, šaten a vestibulu plaveckého stadionu, 300 tisíc korun.
  • Úpravy v sauně, 700 tisíc korun.

CENÍK BAZÉNU

CENÍK SAUNY