Na hladině řek budou dřevěná koupací mola

Rada města na svém jednání 28. května 2020 zadala veřejnou zakázku jednomu dodavateli, a to společnosti PROZAC s.r.o. na koupací mola. Dodání a instalace je do 30. června. Koupací mola usnadní plavcům přístup do vody na obou českobudějovických řekách. Na Vltavě to bude u Meteoru, u Lučního jezu, u tenisových kurtů LTC České Budějovice a v sousedství písečných pláží u Voříškova dvora. Dvě mola budou také na Malši, a to nad Velkým a Malým jezem.

„Chceme oživit okolí řek a více využít potenciál, který nabízí atraktivní poloha našeho města na jejich soutoku a vrátit se k tradici. Ostatně důraz na oživení nábřeží obou řek je jedním z opatření Strategického plánu města České Budějovice a toto opatření rozpracovala nyní strategická studie Město a voda,“ říká první náměstek primátora Juraj Thoma.
Příprava na instalaci mol probíhá v koordinaci s Povodím Vltavy od února letošního roku, teď byla kvůli pandemii koronaviru jen malá přestávka.

„Konzultovali jsme jejich materiálové a technické parametry a také výběr vhodných lokalit. Domluvili jsme se, že Povodí navíc před letní sezónou vyčistí stávající vstupní schody k řekám,“ dodává náměstek s tím, že ze dvou variant po důkladné úvaze nakonec město preferuje dřevěná mola namísto původně avizovaných plastových segmentů. Náklady na osazení jedné lokality jsou 127 tisíc korun bez DPH. První plavci na mola vstoupí už v červnu.

Stránka byla upravena uživatelem Josef Šmejkal, 1. 6. 2020.