Na Husovu třídu se vrátí běžný provoz, nově bude uzavřena ulice Kubatova

 

Veškerá doprava se na Husovu třídu, v úseku Jiráskovo nábřeží – Mariánské náměstí, vrátí postupně během pondělka 10. 8. 2015.  Po ranní špičce budou odstraněna dopravně inženýrská opatření v prostoru Mariánského náměstí i na Husově třídě a dojde k zapnutí světelné signalizace na křižovatkách Pražská třída x Husova třída (Mariánské náměstí) a Na Sadech x 28. října x Krajinská. Následně bude vypnuta provizorní světelná křižovatka u restaurace Perla na Pražské třídě. Během pondělka a úterka dojde k její demontáži, čímž se umožní plné zprůjezdnění Pražské, kde je dnes uzavřen odbočovací pruh do ulice Staroměstská a pro přímý směr slouží pouze jeden jízdní pruh.

Po vypnutí semaforů u Perly bude zrušeno přechodné dopravní značení na objízdné trase ulicemi Holečkova – Resslova a začne opět platit jen původní dopravní značení. V úterý 11. 8. 2015 od 4.00 hodin se do zastávky „U Zelené ratolesti“ ve směru z centra vrátí autobusová a trolejbusová doprava. Tím dojde k úplnému navrácení veškeré dopravy do ulice Husova třída. Jelikož budou nově na Husově třídě preferenční pruhy pro BUS, nová světelná signalizace na přechodech v místě křižovatky ulic Husova třída a Jaroslava Haška, jeden zrušený přechod pro chodce přes ulici Husova v křižovatce Husova třída - Resslova a stavebními úpravami došlo i k drobným změnám v organizaci dopravy vozidel i pěších na Mariánském náměstí (křižovatka Pražská – Husova).

Žádáme řidiče i chodce, aby v těchto místech dbali zvýšené opatrnosti a zvykli si tak na změněný režim dopravy. Jinak bude stavba i nadále pokračovat až do konce srpna, kdy dojde k úpravám chodníků, konkrétně se bude upravovat nároží chodníků na Husově třídě v místě křížení s Resslovou ulicí a na Jiráskově nábřeží. Dále budou prováděny drobné stavební práce na chodnících v místech nově upravovaných přechodů a míst pro přecházení. Chodci by tedy měli dbát i nadále zvýšené opatrnosti.

Z  důvodu stavebních prací na akci "Horkovod Pražské předměstí III. etapa" bude v termínu od 10.8. do 31.8.2015 úplně uzavřena ulice Kubatova podél základní školy - viz příloha.