Na levém břehu Vltavy bude živo

Léto, voda, slunce, pohoda, prázdniny, dovolené a zážitky. Mohou k nim přispět, coby letošní novinka, netradičně oživená místa na levém břehu řeky Vltavy. 

„V létě se u nás odehrává okolo 80 kulturních akcí, což je poměrně vysoké číslo. Přesto se žádné nedějí tam, kde se lidé přirozeně shromažďují. Proto jim chceme jít naproti a nabídnout alternativu kultury u vody,“ říká náměstek primátora Juraj Thoma s tím, že i řeka samotná se díky městu na návštěvníky připravila. „Například na levém břehu Vltavy u stejnojmenného sídliště máme pískovou pláž, nově i koupací mola a kolem hodně prostoru, který může posloužit i jinak, než jen ke spočinutí na dece. Právě tady se budou dobře vyjímat „čtvrtky na pláži“ s koncerty kapel s jazzovými, funky a latinskými rytmy. Prvním koncertem zde bude 6. srpna pohodové vystoupení folk-popové kapely Never Been 2 Jamaica. Dalším vhodným místem je Park 4 Dvory, který leží v sousedství největších panelových sídlišť a lidé tam často a rádi pobývají. Proto mu bude slušet i nějaká pěkná kultura, která vhodně doplní relaxaci či pohyb na cvičebních a herních prvcích. Chceme si tady vyzkoušet filmové projekce Kina na kolečkách, koncert Jihočeské filharmonie a další hudební produkce. Nabízí se ale také nedaleké Komunitní centrum Máj, kde chystáme od 15. července divadelní „středy na Máji“ s pohádkami pro děti, tvořivé dílny a workshopy, vždy od 18 hodin“ dodává náměstek.

Všechny uvedené akce jsou bez vstupného, informace o programech, termínech a interpretech jsou k uvedeny v kulturním kalendáři na inBudejovice.cz, na webu a facebookovém profilu města České Budějovice nebo jsou k zjištění v Turistickém informačním centru.

Leták

Program

Stránka byla upravena uživatelem Petr Ferebauer, 10. 7. 2020.