Na podzimních trzích zavoní švestky a představí se i dálnice

Letošní třídenní Podzimní švestkové trhy obsadí náměstí Přemysla Otakara II. od čtvrtka 11. do soboty 13. října. Ve 125 stáncích se představí řada prodejců tradičních českých výrobků a desítky řemeslníků s originálním zbožím, někteří i s předváděním svého řemesla u stánku nebo s dětskou dílničkou. Svůj um předvedou například řezbáři nebo košíkář. K vidění bude také ruční tkaní, předení, výroba šperků, drátování, malování keramiky a další. Nabídku švestkových specialit mohou návštěvníci ochutnat v hlavním cateringovém stanu. Kromě již tradičních švestkových knedlíků, koláčů a muffinů, jsou připravené teplé a studené nápoje, třeba švestky v červeném víně, pečené čaje či slivovice. Rodiče malých dětí by neměli vynechat dětský dobový dřevěný kolotoč na kliku. Pozornost návštěvníků určitě upoutá ručně poháněné dřevěné ruské kolo.

Podle sdělení pořadatele bude z provozních důvodů avizovaná vizualizace D3 k vidění už v pátek 12.10. v prostoru před radnicí.

Švestkové trhy budou doprovázet i čtyři dvouhodinová hudební vystoupení. Ve čtvrtek 11.10. od 15 do 17 hodin vystoupí Kameňáci, v pátek 12.10. od 15 do 17 hodin zahraje Country Rebels CB,  v sobotu od 10 do 12 hodin Dudlajda a odpoledne si mohou návštěvníci trhů od 14 do 16 hodin poslechnout Šumavskou osmičku.

Stránka byla upravena uživatelem Bc. Lucie Vargová, 10. 10. 2018.