Nebezpečné výtluky postupně zmizí z komunikací

Zvýšená tvorba nebezpečných výtluků na vozovkách vyvolává nespokojenost řidičů a velké množství permanentních požadavků na jejich okamžité odstranění. „Prakticky každodenně si lidé v tomto ročním období oprávněně stěžují na stav komunikací. Proto - i když si uvědomujeme možný negativní přechodný dopad na obyvatele v místě opravy - jsme samozřejmě s povděkem kvitovali návrh Správy a údržby silnic Jihočeského kraje spočívající ve výspravě havarijních úseků silnic v nočních hodinách,“ poznamenal náměstek primátora Kamil Calta.

Jedná se hlavně o úseky s enormním dopravním zatížením, kde je oprava v denních hodinách téměř nemožná. „Některé z kritických úseků jsme už v noci opravili. Harmonogram nemáme, protože není možné přesně určit, kde se nám vlivem klimatických podmínek vozovka poničí. Jsme flexibilní a využíváme relativně příznivého počasí,“ říká ředitel českobudějovického závodu Správy a údržby silnic Petr Brom.

Řidiči by měli dbát zvýšené opatrnosti  a věnovat svoji pozornost dopravnímu značení, které na noční opravy výtluků upozorňuje.