Netradiční noční prohlídky Českých Budějovic

Netradiční noční prohlídky Českých Budějovic

Ještě na konci hlavní turistické sezony se můžete setkat s naprosto jedinečným projektem –  kostýmovými nočními prohlídkami města pod názvem: „Strašidelné pověsti města Českých Budějovic“.

Ke vzniku a realizaci tohoto programu přispěli cestovní kancelář JIHOTRANS, agentura Kultur-Kontakt, Goethe-Zentrum EIC JU a statutární město České Budějovice, kteří tímto způsobem chtějí obohatit nabídku turistických programů a produktů v krajském městě.

„Jedná se o naprosto ojedinělý projekt, který nemá v jiném českém městě obdoby – a to nejen svým rozsahem – neboť probíhá v několika různých objektech rozmístěných po celé ploše historického jádra města, ale i svou jazykovou variabilitou, kdy v letošním roce nabízíme českou a německou verzi a pro příští turistickou sezonu počítáme s pravidelným uváděním i v angličtině. Doufáme, že program zaujme návštěvníky města a přesvědčí je o tom, že u nás se v průběhu této netradiční večerní prohlídky města rozhodně nudit nebudou“ sdělila organizátorka projektu Alexandra Kloboučníková z CK Jihotrans.

Program bude pravidelně probíhat do konce srpna a v září každý čtvrteční večer od 20,30 nebo 22,00 hodin v historickém centru města a je nabízen v české a německé verzi. Pro ucelené skupiny rádi dohodneme konkrétní termíny.

Účinkující jsou z velké části z řad studentů českobudějovických středních a vyšších odborných škol a jsou dostatečně jazykově vybaveni, aby program kvalitně předvedli i zahraničním turistům.

Program začíná ve Wortnerově domě, ulice U Černé věže 22, galerie AJG odkud se pak pokračuje centrem města po jednotlivých zastaveních, kde diváci shlédnou hrané obrazy.

Průvodkyněmi programem jsou dvě ženské postavy: Historie a Pověst, které milou a hravou formou seznámí diváky nejen s konkrétními důležitými daty a událostmi historie města, ale i s jeho pověstmi, tajemnými postavami a zajímavými místy a zároveň jsou průvodkyněmi mezi jednotlivými hranými obrazy. Diváci navštíví např.Wortnerův dům, prostranství u Černé věže a katedrály, náměstí Přemysla Otakara II., Krajinskou ulici, Piaristické náměstí a Rabenštejnskou věž. Seznámí se s postavami a českobudějovických pověstí – např. se statečnou jeptiškou, písařem Šimovem Plachým, dozví se o historii největšího budějovického zvonu, strašidelného pohřebního vozu, bludného kamene a mnoha dalších. Program je vhodný nejen pro turisty, kteří jsou v Č. Budějovicích či okolí na návštěvě či dovolené, ale poskytne zajímavý pohled na město i jeho obyvatelům.

Ceny vstupného pro české provedení jsou:

Dospělý 190 Kč, dítě do 15 let 130,- Kč, rodinné vstupné 560,- Kč

Skupinám nad 15 osob pak nabízíme slevy.

Nutná je předběžná rezervace vstupenek – tel.: 386 359 802, nebo 724 363 488.

„Tento projekt se nám podařilo zrealizovat hlavně díky pochopení a podpoře některých provozovatelů historických objektů, kteří nám umožnili vstup do objektů a tím i našim návštěvníkům prohlídku krásných a ne moc známých zákoutí a míst našeho města. Zde bych ráda jmenovala alespoň paní Ivu Reitingerovou z obchodu Domestika, která provozuje Rabenštejnskou věž a PhDr. Hynka Rulíška, ředitele Alšovy jihočeské galerie.“