Noční prohlídky jihočeské metropole možná podpoří evropské peníze

 České Budějovice usilují  o finanční podporu z Evropské unie na pořádání nočních prohlídek městem. Radní schválili záměr zpracování a předložení žádosti o dotaci na více než 200 tisíc korun ze Společného regionálního operačního programu. Finance mají pomoci realizovat projekt s názvem Noční prohlídky městem – strašidelné pověsti města České Budějovice.

S nápadem na pořádání nočních prohlídek přišla již vloni jediná českobudějovická incomingová cestovní kancelář Jihotransa. Ta ve spolupráci s městem během loňského srpna a září uspořádala šest prohlídek s průměrnou návštěvností 44 osob, pocházejících ze sedmdesáti procent přímo z krajského města.

 „Jednalo se o úspěšnou akci, proto jsme se rozhodli v prohlídkách pokračovat, a to za přispění evropských fondů,“ konstatoval náměstek českobudějovického primátora Juraj Thoma. Připomněl, že „strašidelné pověsti “ jsou ojedinělým projektem, jaký v podobném rozsahu doposud žádné jiné české město nerealizovalo.

„V srpnu a září se sice prohlídky konaly v omezené míře, avšak už dnes lze říci, že o podobnou nabídku budou mít zájem turisté i obyvatelé Českých Budějovic. Jedná se o jakési hrané obrazy na motivy historických událostí  a starých pověstí. Turisté jsou za doprovodu dvou průvodkyň – Pověsti a Historie – poutavou formou seznámeni s historií, pověstmi i největšími dominantami města,“ řekla vedoucí incomingové části cestovní kanceláře Jihotransa Alexandra Kloboučníková. Doplnila, že jedna prohlídka trvá zhruba 90 minut a bude připravena v češtině, němčině i angličtině.