Nové rozhraní pro službu „Hlášení závad – Dej Tip“

Magistrát města České Budějovice představuje moderní webové rozhraní pro službu „Hlášení závad – Dej Tip“. Jedná se o mapovou aplikaci, „běžící“ standardně v okně webového prohlížeče, která umožňuje nejen přehled o poloze a stavu jednotlivých hlášení, prohlížení statistik za určitá období, ale především umožňuje občanům jednotlivá hlášení vkládat. Stejně jako prostřednictvím mobilního telefonu přímo v terénu, může uživatel v pohodlí svého domova vložit fotografii znázorňující závadu (např. poškozená lavička), určit její umístění a přidat krátký popis, který příslušným pracovníkům usnadní najít vhodné řešení.

 

Město přijalo od roku 2014, kdy byla služba spuštěna, přes pět tisíc hlášení. Mezi nejčastější problémy patří závady na chodnících či místních komunikacích, černé skládky či poruchy dopravního značení a veřejného osvětlení.

Ne vždy však lze problém vyřešit prostředky města či v rozumném časovém horizontu. V prvním případě jsou tipy od občanů předávány kompetentním organizacím v rámci města, jako je například Městská policie nebo správce vodohospodářské infrastruktury. V případě druhém jsou problémy evidovány pracovníky města a zařazovány do komplexních a dlouhodobých plánů oprav a úprav tak, aby bylo zajištěno efektivní a ekonomické řešení.

Stránka byla upravena uživatelem JoŠ, 5. 10. 2018.