Občanům bude sloužit čtvrtý sběrný dvůr

Od čtvrtku 23. června bude veřejnosti zpřístupněn nově otevřený sběrný dvůr na začátku areálu letiště v Plané u Českých Budějovic. Slavnostního  otevření se ve středu zúčastnil náměstek primátora Ivo Moravec, ředitel FCC České Budějovice Roman Braný, starosta Plané Tomáš Pintér, ředitel Krajského školního hospodářství Petr Stehlik a další hosté.

Otevření nového sběrného dvora předcházelo dlouhé období vyjednávání s krajským úřadem jako majitelem pozemku, provozovatelem firmou FCC  a obcí Planou. Zázemí vybavila a zařídila společnost FCC České Budějovice, která jej také provozuje. Sloužit bude především občanům Budějovic a obce Planá, ale jednáme i se starosty dalších okolních obcí, kteří projevili zájem,“ upřesnil Ivo Moravec.

Lidé se zde budou moci zdarma zbavovat například starého nábytku a koberců, zeleného odpadu ze zahrad, stavební suti, plastů, starých pneumatik, elektroodpadu, skla, nebezpečných odpadů jako baterií, barev, sanitární techniky, kompozitních obalů a jiného.

Další stabilní sběrné dvory se nacházejí v ulici Dolní, Plynárenská a na Švábově Hrádku. Otevírací dobu mají všechny dvory stejnou, platit to bude i u nově otevřeného.

Otevírací doba:

duben – říjen:
Po – Pá         8:00 – 20:00
So                 8:00 – 12:00
Ne                 8:00 – 11:00

 

listopad – březen:
Po – Pá         8:00 – 18:00
So                 8:00 – 12:00
Ne                8.00 –  11:00

Stránka byla upravena uživatelem Renáta Kollarczyková, 22. 6. 2022.