Obyvatelům slouží nový velkoobjemový kontejner na textil

Svetr, který jste neměli několik let na sobě? Kabát, který vyšel z módy? Kam s nenošeným textilem, řeší mnozí z nás. Nepatří do „černé popelnice“, ale do speciálních kontejnerů. V ulicích Českých Budějovic  je jich aktuálně celkem 53. Ten nejnovější instalovala firma FCC České v ulici Na Dlouhé louce.

„Kontejner jsme umístili na tomto frekventovaném místě, protože je tady velké záchytné parkoviště. Kdo chce třeba cestou do práce odložit více věcí, může pohodlně přijet vozem a bez problémů zaparkovat,“ vysvětluje Roman Braný, ředitel FCC České Budějovice. V blízkosti je též sportovní areál Jihočeské univerzity nebo supermarket Kaufland.

„Věřím, že lidé kontejner o objemu 9 m3 brzy naplní nepotřebnými věcmi a že nebudou textil odkládat do popelnic určených pro směsný komunální odpad nebo jej odhazovat na zem u kontejnerů na třídění odpad, což se bohužel děje celkem běžně,“ říká náměstek primátora Ivo Moravec.

Odevzdaný textil bude vždy předáván k dalšímu využití. Informace o novém kontejneru byly též zaneseny do elektronické mapy, kde si občané mohou vyhledat nejbližší stanoviště nádob na separovaný odpad či informace o tom, kdy je vyvážen. Naleznou ji na webových stránkách města i firmy FCC České Budějovice http://nadoby.c-budejovice.cdsw.cz/imapa.aspx

Stránka byla upravena uživatelem Bc. Lucie Vargová, 27. 2. 2019.