Oprava mostu uzavře ulici U Černé věže, začne už 19. května

Rekonstrukce frekventovaného mostu přes Mlýnskou stoku uzavře ulici U Černé věže od 19. května do 31. srpna 2023. Důvodem obnovy mostu je poškození jeho nosných i pojízdných konstrukcí. Práce zahrnují odstranění vozovky, povrchu chodníků, zábradlí, obrubníků, izolace, betonových desek překrývajících komory pro inženýrské sítě a odhalení horního povrchu nosné konstrukce. Spodní stavbu i nosné konstrukce čeká otryskání tlakovou vodou, oprava trhlin v betonu a přespárování kamenného zdiva.

Doprava bude převedena na objízdnou trasu ulicí Na Sadech s vjezdem na náměstí Přemysla Otakara II. ulicí Karla IV. Pěším budou k dispozici nedaleké mosty přes Mlýnskou stoku v ulicích Plachého a Kněžská.

Společnost EG.D v rámci stavby provede výměnu stávajícího NTL plynovodu za nový. V této souvislosti odbor dopravy a silničního hospodářství magistrátu stanovuje pro společnost CB plyn s.r.o. přechodnou úpravu provozu na pozemní komunikaci – U Černé věže, Hradební, Na Mlýnské stoce, Na Sadech, Plachého, Hroznová, Karla IV., nám. Přemysla Otakara II., Senovážné náměstí.

 

Podrobněji:

Oprava mostu v ulici U Černé věže | Oficiální stránky statutárního města České Budějovice (c-budejovice.cz)

Stránka byla upravena uživatelem Petr Ferebauer, 22. 5. 2023.