Oprava povrchu komunikace zavře ulici Na Sadech, vjezd MHD bude umožněn

 

Oprava povrchu komunikace Na Sadech bude v termínu od 6. srpna do 21. srpna 2016, a to konkrétně v úseku přechodu od ulice Krajinská až po křižovatku s ulicí Rudolfovská.

“Obrusná vrstva bude vyměněna a nově tam bude položen tzv. tichý asfalt. Dojde také na úpravu a částečnou výměnu přídlažby a odvodnění přechodu pro chodce u Polikliniky Sever, dále k výškové vyrovnávce krytů inženýrských sítí. Po ukončení pokládky bude provedena obnova vodorovného dopravního značení. Rozsah prací je  4 885 m2. Zhotovitelem stavby za 2,4 miliony korun je společnost EUROVIA CS, a.s. Práce budou prováděny za úplné uzavírky komunikace pro veřejnou dopravu,“ popisuje rozsah náměstek primátora Petr Podhola s tím, že do místa bude umožněn vjezd městské hromadné dopravě a vozidlům integrovaného záchranného systému.

„Přístup k Poliklinice Sever bude možný úpravou dopravního režimu ulicí Jírovcova, a to od Pražské třídy ulicí 28. října a ulicí Bedřicha Smetany a od ulice Rudolfovské pak ulicí Otakarova a J.Š. Baara. Do ulice U Černé věže se auta dostanou odbočením vlevo přímo z náměstí Přemysla Otakara II. Objízdné trasy budou značeny již od ulic Pražská, Nádražní, Mánesova, Na Dlouhé louce i Husova, kde budou upraveny světelné režimy signalizace celkem v 8 křižovatkách,“ dodává náměstek.

Tato uzavírka bude koordinována s těmi v ulici Nádražní tak, aby dopad omezení provozu pro veřejnost byl minimální. Objízdné trasy budou zveřejněny na webových stránkách města (www.c-budejovice.cz).

Koordinační situace

Dočasné dopravní značení - celková situace 1

Dočasné dopravní značení - celková situace 2

Dočasné dopravní značení - detail