Plavecké bazény se po rekonstrukci opět otevírají veřejnosti

 

Plavecké bazény budou pro plaveckou veřejnost  znovuotevřeny již v pondělí 31. října. „Ač je možné, že jedna z parních komor nebude v den otevření plně k dispozici, rozhodli jsme se plavecký stadion otevřít dříve, než bylo plánováno, aby byly veřejnosti k dispozici alespoň plavecké bazény. Věříme, že veřejnost ocení nejen to, že otevíráme dříve, ale i to, co jsme za léto opravili, a bude tolerantnější k faktu, že parní komory nebudou v den znovuotevření plně k dispozici,“ říká náměstek primátora Jaromír Talíř.

Během odstávky došlo k několika zásadním opravám a rekonstrukcím. Nejvýznamnější oprava se týkala kompletní výměny dlažeb vany velkého plaveckého bazénu, a to včetně oprav přívodů vody, odtoků a uchycení plaveckých drah.

Mezi další významné rekonstrukce, které proběhly v areálu plaveckého stadionu, patří kompletní výměna elektroinstalace a dispoziční přesunutí elektrických rozvaděčů veškeré technologie dětského bazénu. V prostorách dětského bazénu došlo k výměně osvětlení, a aby se zabránilo únikům tepla z dětského bazénu, přibyla v průchodu mezi dětským a velkým bazénem nová teplotní clona.

Další významnou rekonstrukcí, která na plaveckém stadionu proběhla, je kompletní rekonstrukce parních komor. Tyto jsou nyní dispozičně řešeny zcela jinak a interiér je zpracován v moderním designu. „U této rekonstrukce jsme si dobře vědomi  toho, že kapacita parních komor se zmenšila. Preferovali jsme komfortnější provedení parních komor s menší kapacitou, protože věříme, že v blízké budoucnosti vznikne v areálu plaveckého stadionu zcela nový saunový svět a wellness, na nějž je v současné době vybírán projektant, a jehož realizace se předpokládá na rok 2018,“ upřesňuje náměstek.

Celkové náklady spojené s výše uvedeným dosáhly výše takřka 10 mil. Kč vč. DPH. „V příštím roce bychom rádi dokončili výměnu dlažeb v areálu velkého bazénu, kde bychom chtěli vybudovat ještě kaskádovou vířivku,“ doplňuje náměstek.