Plaveme prsa - Dělej správná rozhodnutí

Aliance žen s rakovinou prsu se letos připojila k osvětové kamapani Mezinárodní koalice Europa Donna, která vrcholí v říjnu konkrétními aktivitami v jednotlivých členských zemích. V desítkách měst České republiky půjde o plavecké štafety Plaveme prsa, jimiž zdraví chtějí vyjádřit solidaritu a podpořit nemocné

Vůbec poprvé v historii odstartuje štafeta také v Českých Budějovicích, kde se na jejím pořádání podílí město, ARCUS - ŽIVOT (Sdružení onkologických pacientů) a oddílplaveckých sportů TJ Koh-i-noor.   “Město akci samozřejmě podporuje, radní schválili požadavek onkologického sdružení a věnovali na ni 300 vstupenek zdarma a symbolickou cenu za celodenní pronájem plavecké dráhy,“ poznamenal náměstek primátora Petr Podhola, který štafetu v sobotu 15. října v 10.00 hodin v plaveckém bazénu nejen odstartuje, ale sám se do ní aktivně zapojí.

Vítáni jsou všichni účastníci všech věkových kategorií, kteří jsou schopni uplavat aspoň 50 metrů (start je přímo z vody u kraje bazénu). Organizátoři všem účastníkům štafety předem děkují za podporu žen s onkologickým onemocněním prsu.