Plavu za mír, přátelství a čisté vody

Slovinský maratonský plavec Martin Strel již řadu let plave pod sloganem „Plavu za mír, přátelství a čisté vody“ a k jeho největším úspěchům patří například podélné přeplavání řeky Mississippi v roce 2002. Vzdálenost téměř 4000 kilometrů zdolal za 68 dní. Jeho skvělé výkony jsou také zapsány v Guinnessově knize rekordů. Výkonný a zplnomocnění velvyslanec Slovinska v České republice Drago Mirošič informoval primátora města Miroslava Tettera o dalším chystaném projektu, kdy se vytrvalostní plavec chystá na přeplavání Vltavy. „Úsek je dlouhý 364 kilometry, start bude 17. června v Horní Plané a cíl 23. června v Mělníku. Na 111 kilometru budou 18.6. jeho etapovým městem České Budějovice. Může se zdát, že po pokořených vodních velikánech, bude Vltava jednoduchou záležitostí, ale myslím, že je to spíše mylný dojem. Na řece je totiž hned několik  přehrad, jejichž zdolání bude fyzicky velmi náročné,“odhaduje primátor Miroslav Tetter.

Martin Strel se narodil 1. října 1954. O jeho sportovních výkonech i humanitárním poselství se můžete dočíst na www.martinstrel.com

 

 

 Pozvánka pro novináře i veřejnost:

 

Martin Strel bude startovat na svou další etapu v neděli 19. června 2005 v 8.00 hodin pod českobudějovickým Dlouhým mostem ( v sousedství parkoviště, vedle cyklistické stezky),  na dotazy novinářů bude připraven odpovídat na témže místě v 7.45 hodin.