Počet loupežných přepadení meziročně poklesl

O meziročním poklesu loupežných přepadení i dalších trestných činů informovali dnes primátora Juraje Thomu představitelé okresního ředitelství Policie ČR v Českých Budějovicích na pravidelné každoměsíční schůzce.

„Počet loupežných přepadení od 1. ledna do 3. března klesl meziročně o devět případů. Loni se v tomto období odehrálo 26 loupeží, letos 17. Sedm z nich se již policistům podařilo objasnit, přičemž u jednoho případu prokázali, že přepadení bylo smyšlené,“ přiblížil primátor Thoma statistiky, s nimiž ho seznámili policisté.

Z 26 loňských loupeží (do 3.3.) objasnili policisté k 3. březnu 2007 šest případů, dodneška 14 (z toho byly 2 loupeže fingované). Za celý rok 2007 se v Českých Budějovicích odehrálo 108 loupežných přepadení, z nichž se dodneška podařilo 49 objasnit.

Na pravidelných schůzkách primátora s okresním ředitelem Policie ČR v Českých Budějovicích Miroslavem Krejčím se mimo jiné také koordinuje činnost městské a státní policie. „Oproti dřívějším dobám, kdy státní a městská policie fungovaly v podstatě nezávisle na sobě, se komunikace mezi našimi policisty a strážníky zlepšila, zvláště na úrovni operačních středisek a také obvodních oddělení Máj a Suché Vrbné. Spolupráce nám umožňuje efektivněji využívat síly obou složek,“ ocenil kooperaci zástupce okresního ředitele Policie ČR Michal Holčapek.