Pochvala pro nadstandard našeho webu

V aktuálním žebříčku projektu Infoliga, který srovnává internetové stránky českých úřadů z hlediska jejich informační obsažnosti, se České Budějovice umístily na 5. místě ze 179 posuzovaných obcí, měst a krajů. Lépe hodnoceny jsou pouze weby kraje Vysočina, Prahy 6, hlavního města Prahy a Lanškrouna. V rámci jižních Čech jsou České Budějovice první.

„Maximální důraz na otevřenost je jednou z nejvýznamnějších programových priorit současné radniční koalice Občanů pro Budějovice, ČSSD a TOP 09. Proto jsme již v lednu nabídli občanům možnost získat pohodlnou a rychlou cestou informace o nových a zásadních dlouhodobých smlouvách, které město uzavírá. Využíváme také nejmodernější komunikační nástroje. Na Facebooku jsme zřídili oficiální profil města, ke kterému si zatím našlo cestu téměř sedmnáct set zájemců. Ocenění městských internetových stránek coby nejotevřenějšího úředního webu na jihu Čech nás samozřejmě těší, ale je současně i pobídkou k dalším opatřením, která povedou k ještě větší transparentnosti samosprávných rozhodování,“ říká českobudějovický primátor Juraj Thoma.

Podle koordinátora projektu a poradce pro otevřenost veřejné správy Oldřicha Kužílka předmětem hodnocení Infoligy nejsou, až na nepatrné výjimky, povinně zveřejňované informace. Hodnocení se proto zaměřuje na nadstandardní informace, které jsou z hlediska zákona o svobodném přístupu k informacím nepovinné.

Celkové pořadí hodnocených webů (stav k 16.5.) najdete zde.