Pod křídly andělů - výstava s charitativním podtextem

Tuto neděli, 6. října, bude v Českých Budějovicích zahájena výstava Pod křídly andělů. Jedná se o putovní výstavu obrazů, plastik a básní Miroslava Spousty s charitativním podtextem.

Pozvánka

Začala loni před Vánoci v Plzni a v průběhu tohoto a následujících dvou let navštíví desítky dalších českých a evropských měst.

Výstava má hlubší než charitativní význam. Chce v nás znovu probudit víru a naději, že andělé žijí mezi námi. Jejím cílem je v nás posílit víru v dobro a naději. „Mnohdy jsme to právě my, kdo může být andělem našim blízkým či potřebným. A pokud v sobě tuto víru probudíme, možná přijdou i opravdoví andělé. Naší myšlenkou je, aby se 'nakazilo' co nejvíce lidí," konstatuje Miroslav Spousta.
Poprvé začal plzeňský výtvarník obrazy a plastiky andělů vytvářet zhruba před třemi lety. Od té doby jich vznikly desítky. Nyní budou některé z nich k vidění také v centru Českých Budějovic.

Velkoformátové obrazy budou od 6.10. 2013 do 31.10.2013 vystaveny v Dominikánském klášteře na Piaristickém náměstí a také ve vybraných organizacích. Jedním z míst, kde budete moci na anděla narazit, je například českobudějovické Goethe-Zentrum či turistické informační centrum magistrátu České Budějovice. Celý projekt je zároveň
podpořen grantem Jihočeského kraje.

V průběhu výstavy je možné si zakoupit plakát anděla, sbírku básní či se připojit k workshopu Namaluj si svého anděla a podpořit tak charitativní projekt – stacionář Hájek, rehabilitační zařízení pro handicapované děti.

Ačkoli Miroslav Spousta víc než 20 let tvořil především v zahraničí, Plzeň si pro začátek a ukončení výstavy vybral zejména proto, že odsud pochází. „Rád se sem vracím. Navíc anděl je jedním ze symbolů města a Plzeňané jsou zvyklí, že jim pomáhá a plní jejich přání.“
Název výstavy není náhodný - reflektuje osudové okamžiky malířova života, který v roce 1987 emigroval do západního Německa. O 23 let později se však vrátil zpět do Čech, aby mohl být oporou své osudové ženě, která je jeho celoživotní múzou.
Nápad začít tvořit anděly přišel zcela bezprostředně. „Anděl se mi do života připletl náhodou. Bylo ho potřeba a já jsem si ho nějakým způsobem přivolal. I když nejsem nábožensky založený člověk. Začal mi najednou pomáhat a postupně se vloudil i do mých obrazů,“ vysvětluje Miroslav.
A tak vznikl projekt ”Pod křídly andělů”, aby pomáhal všem, kteří pomoc potřebují.

Více informací ZDE