Podávejte projekty do 3. ročníku participativního rozpočtu

Navrhněte vlastní projekt na zlepšení života ve městě, získejte pro něj podporu a hlasy spoluobčanů a s pomocí města ho proveďte! Od 1. března opět můžete přihlašovat projekty do již 3. ročníku participativního rozpočtu PRO Budějce. Na malé projekty (do 700 tisíc Kč) jsou vyčleněny 4 miliony korun, na velké (do 2 mil. Kč) celkem 6 milionů korun.

„Projekty je možné přihlašovat do konce dubna prostřednictvím elektronického formuláře na www.probudejce.cz, kde zájemci najdou i užitečné rady, jak postupovat i jak participativní rozpočet funguje,“ upozornil 1. náměstek primátora Juraj Thoma (HOPB).

Zajímavou novinkou pro aktivní Budějčáky je workshop, který se uskuteční 10. března od 17 hodin v zasedací místnosti č. 203 v budově historické radnice. Účastníci se dozví podrobné informace k podávání projektů, na co si dát pozor a co neopomenout, a také samozřejmě odpovědi na své případné otázky.

Projekty přihlášené do letošního ročníku projdou již klasickým kolečkem – nejprve je v červnu čeká předvýběr hlasováním o jejich podpoře. U veřejností podpořených projektů se poté vyhodnotí jejich realizovatelnost a v říjnu proběhne finální hlasování, jaké z nich bude město financovat. A v roce 2023 se začnou úspěšné projekty uvádět v život. Na webu participativního rozpočtu probudejce.cz také naleznete přehled všech dosavadních úspěšných projektů a stav jejich realizace po jednotlivých krocích.

„Do prvních dvou ročníků participativního rozpočtu bylo přihlášeno celkem 119 projektů, o nichž hlasovalo 7000 občanů, kteří rozhodli o uskutečnění 16 malých a 5 velkých projektů. Potěšující je, že ve druhém ročníku nejen přibylo přihlášených projektů, ale především hlasujících,“ dodal Thoma.

 

Stránka byla upravena 1. 3. 2022.