Podnikatel roku

Vlastislav Bříza, majitel společnosti KOH-I-NOOR holding a.s., zvítězil v soutěži EY Podnikatel roku 2014 Jihočeského kraje, kterou organizuje společnost EY za podpory Jiřího Svobody, primátora statutárního města České Budějovice. Přestože měl Vlastislav Bříza na vítězství v kraji silného soupeře v manželích Flosmanových, majitelích společnosti Flosman a.s., nakonec se na jeho vítězství odborná porota shodla jednohlasně.

Přestože se soutěž EY Podnikatel roku České republiky koná v tuzemsku letos již po patnácté, doposud nikdy nebyl udělen titul EY Podnikatel roku Jihočeského kraje. Odborná porota složená z předchozích vítězů soutěže, které předsedal Jiří Hlavatý, EY Podnikatel roku 2013 České republiky, v letošním roce ocenila kvalitu soutěžících z Jihočeského kraje, a tak mohl Vlastislav Bříza jako první v historii soutěže převzít trofej pro regionálního vítěze. Porota považuje Vlastislava Břízu za mimořádnou podnikatelskou osobnost. Na co sáhne, to se mu daří. Za historii svého podnikání prokázal, že dokáže v podstatě jakýkoliv business převést z červených čísel do černých.

Mé pocity jsou úžasné. Je to pocta nejen mně, ale i KOH-I-NOORU a všem mým spolupracovníkům,“ sdělil své bezprostřední dojmy vítěz Vlastislav Bříza.

Už patnáct let pomáhá soutěž EY Podnikatel roku nacházet podnikatele, kteří jsou vzorem a inspirací pro ostatní. Letošní jubilejní ročník není výjimkou. Opět se potvrdilo, že v Česku je spousta vynikajících podnikatelů, kteří mají smělé plány, umí je uvést v život, prosadit se v silné konkurenci, motivovat lidi kolem sebe a dát jim práci. Většina z nich uvádí, že klíčem k jejich úspěchu byla vždy především odvaha, skvělí lidé a pokora,“ říká Magdalena Souček a dodává: „Představovat veřejnosti ty, kteří podnikají slušně a poctivě, je nesmírně důležité. Těší mě, že i letos soutěž EY Podnikatel roku přináší jedinečné podnikatelské příběhy, které mohou být příkladem a motivací pro ostatní a které potvrzují, že velkého úspěchu lze dosáhnout i při dodržování pravidel fair play,“ říká Magdalena Souček, vedoucí partnerka EY v České republice.

 “V Jihočeském kraji zatím nikdy nebyl regionální titul udělen, o to potěšitelnější je, že se naplnily dříve avizované indicie, a tato nepříznivá bilance se změnila, což nás, i vzhledem k tomu, že si letos připomínáme významné výročí 750 let od založení města, rozhodně potěšilo,“ říká Jiří Svoboda, primátor Českých Budějovic.

Jméno držitele titulu EY Podnikatel roku 2014 České republiky bude spolu s vítězi v dalších kategoriích vyhlášeno 3. března 2015 v Praze. Nejvíce „želízek v ohni“ na celostátní titul má letos Praha, následují Jihomoravský a Moravskoslezský kraj. 

Vítěz z České republiky se zúčastní celosvětového finále, které se uskuteční na začátku června 2015 v Monte Carlu.

Partnery soutěže jsou společnosti Accredio a Raiffeisenbank. Hlavním mediálním partnerem je Česká televize. Soutěž spoluorganizuje deník MF DNES a iDNES.cz. Spoluorganizátorem soutěže EY Společensky prospěšný podnikatel roku je společnost RSBC. Soutěž podporují agentura CzechInvest a sdružení TUESDAY Business Network. Mediálními partnery jsou magazín Forbes, týdeník Euro a Český rozhlas Radiožurnál. Soutěž se koná pod záštitou Hospodářské komory České republiky a za podpory Jiřího Svobody, primátora statutárního města České Budějovice.