Postupné obnovení dodávek

Po zjištění stávajícího stavu a identifikaci poruch počítá Teplárna České Budějovice, a. s. s postupným obnovením dodávek tepla a teplé vody z horkovodu v oblasti velkých sídlišť (Máj, Vltava, Šumava) do dnešních večerních hodin, včetně obnovení dodávek páry zákazníkům, kteří jsou napojeni na parovod Máj v úseku od teplárny po CPS 1 u Jihočeské univerzity.

Průběžně vás budeme o situaci informovat.

Včera v noci kolem dvaadvacáté hodiny začalo odstavování parovodu Máj, který byl téměř kompletně zatopený zvyšující se hladinou rozvodněné řeky Vltavy. Tím došlo k omezení dodávek páry do Centrální předávací stanice 1. Důsledkem bylo snížení dodávek tepla a teplé vody v oblasti velkých sídlišť a také okolí věznice, Budvar arény a okolních objektů. 

Poté centrální zásobovací stanici 1 držel v provozu záložní parovod, ale situace se vyvíjela každým okamžikem. Bohužel došlo k odstavení i druhého parovodu do CPS1 přes Dlouhý most pro poruchu v důsledku zatopení. To znamená, ze celý levý břeh je bez tepla a teplé vody (sídliště Vltava, Máj, Šumava).

V případě poruch nebo přerušené dodávky lze volat non-stop dispečink teplárny 389 003 222 nebo 729 903 222.