Povodňová prognóza

Podle aktuální prognózy, která předpokládá vývoj počasí a hydrologické situace do 7. 6. 2013, by do pátku tohoto týdne nemělo dojít ke zhoršení situace na Malši a Vltavě v Českých Budějovicích. S ohledem na stávající naplněnost vodního díla Římov a Lipno a na případnou možnou manipulaci na těchto přehradách však zůstane mobilní protipovodňová stěna na Jiráskově nábřeží a pytle s pískem na místě minimálně do neděle 9. 6. 2013.
 

Informace Českého hydrometeorologického ústavu (zkráceno):

Od západu zasahuje nad naše území nevýrazný výběžek vyššího tlaku vzduchu. Východ území bude zpočátku ovlivňovat mělká tlaková níže nad východní Evropou. Od zítřejšího dne se bude nad střední Evropou udržovat nevýrazné tlakové pole. Dnes (středa) bude v Čechách oblačno a místy přeháňky, srážkové úhrny v Čechách do 5 mm. 

Zítra (čtvrtek) očekáváme na většině území ČR přeháňky, místy, zejména ve východní polovině území bouřky. Srážkové úhrny v Čechách do 5 mm, na Moravě a ve Slezsku do 10 mm, v bouřkách ojediněle kolem 25 mm. 3. stupeň povodňové aktivity v jižních Čechách dále trvá na středním toku Lužnice, Stropnici, Malši, Vltavě v Českém Krumlově a na Blanici. V Jihočeském kraji stále platí stav povodňového ohrožení.