Povodňové aktuality

Nové číslo povodňové linky

Od zítřka začne fungovat nové číslo bezplatné povodňové krizové linky 800 101 219 – k dispozici bude vždy od 8.00 do 18.00 hodin. Tato linka nahradí doposud používaná dvě telefonní čísla.
 

Teplá voda na levobřežních sídlištích bude večer

Dodávka teplé vody do českobudějovických sídlišť Máj, Šumava a Vltava se postupně obnovuje. Hasiči dopoledne vyčerpali zaplavené předávací stanice a kolektory pro potrubí. Nyní došlo k nahřívání horkovodu a je pravděpodobné, že lidé budou mít teplou vodu k dispozici už kolem šesté až sedmé hodiny podvečerní. „Havárii se podařilo odstranit v krátkém čase, což je myslím dobrá zpráva pro všech 27 500 odběratelů,“ konstatuje primátor Juraj Thoma.
 

Poděkování všem

Velký dík patří Integrovanému záchrannému systému, Celní správě, českobudějovickému Krajskému vojenskému velitelství a aktivním zálohám Armády ČR a zvláštní poděkování pak směřuje ke všem dobrovolníkům. Ti všichni se podíleli na stavbě mobilní protipovodňové stěny na Jiráskově nábřeží a svůj kus práce odvedli i na výstavbě protipovodňových hrázek z pytlů s pískem. „Říká se, že kalamitní situace bývají prověrkou charakterů. V tomto punktu jsem velice spokojen. Nezištně přišli ti, kteří zkrátka chtěli pomoci, aniž by sami byli vodou ohroženi, a toho si velice cením,“ říká primátor Juraj Thoma.