Poznávací soutěž pro děti a mládež do 16 let má své vítěze

 

Odbor památkové péče českobudějovického magistrátu ve spolupráci s Národním památkovým ústavem pořádá už několik let soutěže, které prohlubují znalosti a zájem o historii. Soutěž má vždy několik kategorií, aktivně se tak do ní zapojují jednotlivci, kolektivy, školní skupiny i samotní žáci. K vyplnění otázek a splnění úkolů je naprosto nezbytné navštívit zmiňované lokality osobně.

Loňský ročník „Pohled do dávné historie aneb České Budějovice pod ochranou patronů města“ byl zaměřen na 750 let od založení města. „Soutěžilo celkem sto dětí z šesti základních a jedné mateřské školy a dětského domova. Jejich práce v těchto dnech hodnotila komise. Seznam vítězů je zveřejněn na webových stránkách města www.c-budejovice.cz, Národního památkového ústavu www.npu-cb.eu a v turistickém informačním centru radnice,“ uvedl náměstek primátora Jaromír Talíř, který vítězům předá ceny 9. března v 10.00 hodin v obřadní síni radnice.

Podrobnější informace na http://www.c-budejovice.cz/cz/magistrat/odbory/opp/aktuality/stranky/poznavaci-soutez-pro-deti-a-mladez-vysledky.aspx