Poznávací a vědomostní soutěž pro děti a mládež do 16 let

ŽIVLY V ARCHITEKTUŘE A UMĚNÍ ČESKÝCH BUDĚJOVIC

Odbor památkové péče Magistrátu města České Budějovice ve spolupráci s Národním památkovým ústavem v Českých Budějovicích vyhlašuje u příležitosti Dnů evropského dědictví (EHD 2020) 11. ročník vědomostní soutěže pro děti a mládež do 16 let – jednotlivce i kolektivy. Vědomostní soutěž je v letošním roce zaměřena na čtyři živly v architektuře a umění Českých Budějovic – VODA, OHEŇ, ZEMĚ, VZDUCH. Vydejte se s námi za poznáním města, ve kterém žijete, tentokrát z trochu jiné perspektivy. Podmínky, jak se do soutěže zapojit, naleznete v textu níže.

Soutěž probíhá od 12. 9. 2020 do 31. 12. 2020

Pracovní listy najdete v Turistickém informačním centru českobudějovické radnice nebo na webových stránkách odboru památkové péče Magistrátu města České Budějovice www.c-budejovice.cz a Národního památkového ústavu v Českých Budějovicích www.npu.cz/uopcb.

Užitečné informace najdete také u pracovníků Národního památkového ústavu v Českých Budějovicích. Po předchozí dohodě zde můžete čerpat vědomosti z bohatých fondů knihovny /tel.: 387312140 kl. 186/.

Výherci soutěže budou vyhlášeni 31. ledna 2021. Hlavní cenou pro výherce jednotlivce je celoroční rodinná vstupenka na památkové objekty ve správě Národního památkového ústavu, vítězný kolektiv získá skupinovou vstupenku do jednoho vybraného památkového objektu ve správě Národního památkového ústavu v Českých Budějovicích. Připraveny jsou i zajímavé věcné ceny.

 

Soutěžní podmínky

Pracovní listy

Přihláška do soutěže - kategorie jednotlivec

Přihláška do soutěže - kategorie kolektiv

 

Soutěž pro Vás připravily:

Jana Kadlecová, odbor památkové péče Magistrátu města České Budějovice

Mgr. Kateřina Voleská, Bc. Eva Neprašová, Národní památkový ústav, územní odborné pracoviště v Českých Budějovicích

Stránka byla upravena uživatelem Irena Tomandlová, 9. 9. 2020.