Pozvání v rámci Evropského týdne mobility 16.-22.9.2016

V rámci projektu České Budějovice a čistá mobilita vyhlásilo Energy Centre ve spolupráci se statutárním městem České Budějovice  "Fotosoutěž na téma Čistá mobilita v Českých Budějovicích".

Dále Vás srdečně zveme 20.9. na bezplatný seminář určený široké veřejnosti na téma "Elektromobil kdy ano, kdy ne? " s možností zkušební jízdy.

Expozice elektromobility pokračuje i při "Cyklojízdě 21.9. na náplavce u Dlouhého mostu". Nenáročná trasa pro malé i velké.

  Ve středu 21. 9. 2016 od 14 do 18 hodin opět ožije českobudějovická náplavka pod Dlouhým mostem. Každý, kdo přijde, dostane malou pozornost a k tomu možnost prohlédnout si a vyzkoušet dopravní prostředky, které neuslyšíte, neucítíte a na našich silnicích zatím příliš často ani neuvidíte. 

Absolvovat testovací jízdu v elektromobilu Tesla Model S, pro který není problém zrychlit z 0 na 100 km/h během 4,3 s, otestovat elektrokola, elektrokoloběžky a segway, prohlédnout si elektromobily VW e-up!, Smart, elektroskútr a vozy na CNG  nebo vystoupat v balónu připoutaném na laně, můžete zcela zdarma. Na děti bude na náplavce čekat skákací hrad, skateboardy, longboardy, waveboardy a klaun Hugo s balónky a zábavou.

 Pokud vám vyhládne, můžete na místě zakoupit občerstvení a cukrovou vatu. Pro milovníky koní budou připraveny zpoplatněné projížďky. 

Akci svou přítomností podpoří moderátoři Rádia Kiss Jižní Čechy, kteří v 16 hod. odstartují společnou jízdu po cyklostezce na kanál v Českém Vrbném (a zpět). Do pedálů šlápnou i členové Českého klubu velocipedistů – Podšumavan. Přijeďte na kole a přidejte se! 

Akci organizuje Energy Centre České Budějovice ve spolupráci se statutárním městem České Budějovice a za podpory SFŽP ČR a MŽP.

 Více informací k programu na náplavce ve středu 21.9.2016 a k projektu České Budějovice a čistá mobilita naleznete na www.eccb.cz.

 Podrobnosti v přiloženém plakátku

Den bez aut bude v Českých Budějovicích i letos a to 22. září 2016 kdy náměstí Přemysla Otakara II. opustí auta.