Předvolební příprava začala

Volby do zastupitelstev obcí budou ve dnech 15. a 16. října 2010 a příprava na ně už začala. Správní odbor magistrátu přijímá kandidátní listiny do českobudějovického zastupitelstva a dalších třiašedesáti obcí v katastru města. Jejich podávání končí 10. srpna 2010.

„Při nadcházejících říjnových volbách volí lidé výhradě vždy pouze ve svém stálém volebním okrsku. Voličské průkazy se vydávat nebudou,“ cříká pověřený tajemník Václav Suchopár a dále upřesňuje, že jediný hlasovací lístek bude obsahovat všechny kandidující subjekty.

„Způsob hlasování je obvyklý. Volič může buď zakroužkovat jedinou stranu, což znamená, že ji volí celou, nebo zakroužkuje stranu a doplní ji kandidáty z dalších jiných stran. Třetí varianta je, že nekroužkuje žádnou stranu, ale vybere jednotlivce až do počtu zastupitelů, což je v našem městě pětačtyřicet,“ vysvětluje varianty možného postupu Václav Suchopár.

Změna sídla volebního okrsku se dotkne celkem tří okrsků - č. 32, které se z tiskárny INPRESS z Husovy ulice přesune do budovy Jihočeské university v ulici U Výstaviště, a č. 9 a 10, které se u Správy domů v Čéčově ulici přesunou z č. 40B do hlavní budovy Správy domů.

První zasedání okrskových volebních komisí, do nichž se mohou zájemci hlásit už nyní na správním odboru magistrátu, bude 23. září 2010 ve Sportovní hale.

Další, průběžně aktualizované, informace o volbách, naleznete pod záložkouVolby 2010 na úvodní stránce.