Primátor spoluzahájil 43. ročník výstavy Země živitelka

Letošní 43. ročník mezinárodního agrosalonu Země živitelka se uskuteční na českobudějovickém výstavišti ve dnech 25. - 30. srpna 2016. Výstava je pořádána ve spolupráci s Ministerstvem zemědělství, Ministerstvem pro místní rozvoj ČR, Agrární komorou ČR a Potravinářskou komorou ČR.

Slavnostní zahájení výstavy proběhlo ve čtvrtek 25. 8. od 10:00 hodin v Pivovarské zahradě za účasti primátora Českých Budějovic Jiřího Svobody, ředitele Výstaviště České Budějovice Leoše Kutnera, ministra zemědělství Mariana Jurečky, předsedy Senátu PČR Milana Štěcha, hejtmana Jihočeského kraje Jiřího Zimoly, prezidenta Agrární komory Miroslava Tomana, prezidenta Václava Klause a prezidenta České republiky Miloše Zemana.

Země živitelka je jedinou výstavou v republice, která zahrnuje celý zemědělsko-potravinářský sektor. Jedním z témat výstavy je zemědělská technika a služby pro zemědělství. Novinkou agrosalonu je Pavilon zemědělské techniky (pavilon Z), kde se bude prezentovat i letošní jubilant ZETOR (70 let).