Pro účast ve finále Juniorského maratonu si doběhlo Gymnázium Vimperk

V pravé poledne odstartovalo 31. března druhé semifinálové kolo Juniorského maratonu, tentokrát v Českých Budějovicích. Kvůli nepřízni počasí se místo startu přesunulo z náměstí Přemysla Otakara II. na atletický stadion na Sokolském ostrově, kde o účast ve finále bojovalo 15 desetičlenných týmů, z nichž ten nejrychlejší postoupil do finále.

Na středoškoláky čekala 42 km dlouhá trať, každý člen týmu běžel jednu desetinu, tedy 4,2 km. Nejrychleji celý maraton zdolali stejně jako loni studenti Gymnázia a střední odborné školy ekonomické Vimperk v čase 2:48:39. Na druhém místě maratonskou štafetu dokončili běžci z Gymnázia Česká (2:57:28). Třetí doběhlo družstvo z Gymnázia České Budějovice (2:58:49). Kompletní výsledky naleznete na www.runczech.com/jmc.

„Juniorský maraton je ten nejlepší způsob, jak mladým ukázat, že běh je krásný sport, který málo stojí a hodně dává. Atmosféra závodu nezklamala ani letos,“ hodnotí Tomáš Coufal z organizačního týmu.

Vítězným týmům gratulujeme a držíme palce do finálového kola, které proběhne již v neděli 3. května v rámci Volkswagen Maratonu Praha. Všechna finálová družstva mají od RunCzech hrazenou dopravu do Prahy a zpět a ubytování ze soboty na neděli. Kromě výletu do Prahy si užijí start na Staroměstském náměstí po boku nejlepších vytrvalců světa a běh historickým centrem Prahy. Všichni finalisté na Volkswagen Maraton Praha dostanou tričko a v cíli potom medaile. Na nejlepší čekají ceny, které jsou předávány v rámci slavnostního vyhlašování.

Více informací na www.runczech.com/jmc.

Foto zdroj: RunCzech