Program Letního kina Háječek na srpen

Čt 1.8    21.00  Atlas mraků
Německo/USA/Hong Kong/Singapur 2012_164 min._mysteriózní sci-fi drama_titulky_od 12 let_režie: Tom Tykwer/Lana Wachowski/Andy Wachowski 
Filmová adaptace románu Davida Mitchella vypráví šest žánrově odlišných příběhů, které se odehrávají v různých časech a na různých místech od začátku 19. století až po postapokalytickou budoucnost.

Pá 2.8   21.00  Postřižiny
Československo 1980_93 min._poetická komedie_přístupný_režie: Jiří Menzel
Správce nymburského pivovaru (Jiří Schmitzer) má krásnou, ale trochu moc živou manželku (Magda Vášáryová). Kromě ní mu dělá starosti kvalita a odbyt piva a také jeho hlučný bratr (Jaromír Hanzlík), který za ním přijel na návštěvu.

Čt 8.8   20.45  Půlnoc v Paříži
Španělsko 2011_94 min._romantická komedie_titulky_od 15 let_režie: Woody Allen
Mladý pár Gil a Inez, který se má na podzim brát, přijíždí s jejími rodiči do Paříže. Gil je nevýznamným spisovatelem, který miluje Paříž a chtěl by se sem po svatbě přestěhovat. Inez však jeho romantickou představu nesdílí. Nemyslí si, že toto město bylo ve 20. letech minulého století zlatým věkem.
Oscar 2012: nejlepší scénář (Woody Allen)

Pá 9.8   20.45  Milionář z chatrče
Velká Británie 2008_115 min._romantické drama_titulky_od 12 let_režie: Danny Boyle
Mladík Jamal Malik, sedí v televizním studiu naproti moderátorovi indické verze soutěže Chcete být milionářem a čeká na poslední otázku, která jej dělí od pohádkové výhry 20 miliónů rupií. Ještě před nedávnou chvílí byl chlapcem z bombajského slumu, chlapcem, který se narodil do světa bez budoucnosti, do světa nám nepředstavitelné bídy.
Oscar 2009: nejlepší film, režie, kamera, střih, hudba, zvuk, scénář  a píseň (Jai Ho)

Čt 15.8   20.45  Opravdová kurážOpravdová kuráž
USA 2010_110 min._western_titulky_od 12 let_režie: Ethan Coen/Joel Coen
Jak velkou kuráž musí mít čtrnáctiletá holka, aby pomstila tátovu smrt? Odpověď nabízí temný western Opravdová kuráž. Herecký objev Hailee Steinfeld na krvavé cestě za mstou doprovázejí Jeff Bridges jako jednooký šerif Rooster Cogburn a Matt Damon v roli Texas Rangera LaBoeufa.

Pá 16.8   20.45  Na samotě u lesa
Československo 1976_95 min._rodinná komedie_přístupný_režie: Jiří Menzel 
Manželé Oldřich a Věra Lavičkovi jedou se svými dětmi Petříkem a Zuzankou do Loukova na chalupu svého známého, inženýra Radima Zvona. Chtějí také koupit chalupu a doufají, že jim Zvon pomůže. Nakonec si vyhlédnou malebnou chalupu dědy Komárka, který souhlasí, že ji prodá a zatím pronajme Lavičkovým jednu místnost. 

Čt 22.8   20.30  Mikulášovy patálie
Francie 2009_91 min._rodinná komedie_dabing_přístupný_režie: Laurent Tirard
Mikuláš, Vendelín, Celestýn, Kryšpín, Albín, Viktorín a další hrdinové senzačních příběhů dětských knížek o Mikulášovi se v hrané verzi konečně dostávají na filmová plátna. Za 50 let od vydání první knihy si Mikuláše a jeho zběsilé spolužáky oblíbily generace dětí po celém světě i u nás.

Pá 23.8   20.30  Okresní přebor - Poslední zápas Pepika Hnátka
Česko 2012_104 min._komedie_od 12 let_režie: Jan Prušinovský
Film vychází z populárního televizního seriálu Okresní přebor. Jak již název naznačuje, ve filmu se objeví legendami opředená postava trenéra s licencí - Josefa Hnátka. 

Čt 29.8   20.30  Probudím se včera
Česko 2011_120 min._sci-fi komedie_přístupný_režie: Miloslav Šmídmajer
Komedie s originální zápletkou, v níž si věčně svobodný profesor češtiny Petr, díky třídnímu srazu uvědomí, že jediná dívka, kterou kdy miloval, byla jeho spolužačka Eliška. Tehdy v 17 letech, nenašel odvahu jí říct, že ji má rád a ona se pak navždy vytratila z jeho života. Petrovi se naskytne jedinečná šance. Cestovat zpět v čase do svých studentských let a vrátit se do června 1989, kdy chodil do třeťáku...

Pá 30.8   20.30  Madagaskar 3
USA 2012_92 min._animovaná rodinná komedie_dabing_přístupný_režie: Eric Darnell
To bude cirkus… Lev Alex, zebra Marty, hrošice Gloria a žirafa Melman se stále snaží dostat domů do Velkého jablka (New York). U toho samozřejmě nechybí ani král Julien, Maurice a banda tučňáků. Tentokrát všichni zavítají do Evropy, kde naleznou ideální krytí v podobě cestujícího cirkusu, a kterému dodají pořádný madagaskarský styl.