Program Švestkových trhů

Letošní třídenní Švestkové trhy na nám. Přemysla Otakara II.v Českých Budějovicích se konají v termínu 11. – 13. října. Představíse řada prodejců tradičních českých výrobků a desítky řemeslníků s originálním zbožím, někteří i s předváděním svého řemesla u stánku nebo s dětskou dílničkou. Poprvé si přijdou na své i milovníci švestkových knedlíků a švestkových koláčů, které budou moci na trhu čerstvé ochutnat a připomenout si tradiční českou pochoutku. Nebudou chybět ani oblíbené stánky s burčákem, vínem či medovinou, trdelníkem a jinými dobrotami. Mnozí zajisté využijí možnost si s předstihem zakoupit vánoční dárky.

Na své si přijdou i ti nejmenší, protože na čtvrtek i pátek je připraven celodenní program pro děti. Od 9.30 do 17 hodin se budou moci bavit, zpívat a soutěžit o ceny s klaunem Hugem, dětským hřištěm BezBot nebo ČSOB, sponzorem výher pro děti. Interaktivní hry přilákají i rodiče, nebo celé skupiny dětí. Zajímavé hry, dětské karaoke, focení s klaunem a s následně vyrobeným odznakem, malování na obličej, sportovní soutěže pro jednotlivce i kolektivy, malování křídami na zem, golf s kaštany, bludiště pro děti i dospělé, lovení rybiček,vyzkoušení chůd a jiné disciplíny, to vše určitě přivítají všichni návštěvníci trhů a navíc s možností něco zajímavého vyhrát. Připraveno je veselé 130metrové zastřešení pro děti.

Ve čtvrtek odpoledne doprovodí bohatý program ještě svým vystoupením českobudějovická kapela Country Rebels C.B. V sobotu na všechny návštěvníky trhu čekají od 10 hodin další hudební vystoupení. Odpolední program zakončí oblíbená skupina Gama CB, se kterou si budete moci zavzpomínat na hity 60. a 70. let.

Klaun Hugo a hřiště BezBot - čtvrtek a pátek 11. a 12. 10. 2012-9:30 až 17:00 hodin

Klaun Hugo:
- kostýmovaný tým Klaun Hugo + klauni asistenti
-
interaktivní hry a soutěže – taneční (např. sochy, předveď hudební nástroj, lovení medvěda), kvízové, pohádkové dvojice, popletené pohádky, soutěže a hry pro celé skupiny dětí
-
moderovací a zpěvácké soutěže, dětské karaoke
-
focení s klaunem
-
malování na obličej, výroba odznaků (foto s klaunem nebo vlastní obrázky)
-
sportovní soutěže

Zastřešovací role celého programu – moderování dne, pozvánky na hry a soutěže, losování cen.

Hřiště BezBot:
- dvě bludiště seskládaná z
dlaždic pro děti i dospělé
-
lehčí bludiště a hlavolamy pro nejmenší děti – interaktivní činnost
-
případně další jednoduché hry s podzimní tematikou (golf s kaštany)
-
soutěž pro jednotlivce a třídní kolektivy o volný vstup do Hřiště BezBot
-
výhry jednotlivců – pravidelné losování vstupenek přímo u Klauna Huga
-
výhra pro školkové/školní skupiny – děti společně namalují obrázek křídami na náměstí, obrázky vyfotíme a v pátek odpoledne vyhodnotíme nejlepší, jehož autoři získají návštěvu Hřiště BezBot  
-
atrakce typu – vylov si rybu, zkus chůdy, přenes míček, atd.
-
připraveny kartičky pro děti. Poté co děti obejdou jednotlivé atrakce bude jejich kartička připravena ke slosování o ceny,např. dětské konto, studentské konto, pojištění Maxík atd.

Hudební produkce čtvrtek 11. 10. 

COUNTRY REBELS C.B.14:30 až 17:00 hodin

Hudební produkce sobota 13. 10.

COUNTRY REBELS C.B.10:00 až 12:00 hodin

GAMA CB14:00 až 16:00 hodin

Podzimní Švestkové trhy 11. – 13.10. 2012